Szkółka żużlowa KM Cross Lublin rozpoczęła nabór

Odbył się już pierwszy – na razie pokazowy – trening szkółki żużlowej, którą prowadzi KM Cross Lublin. Na razie motocykle i tor przy Al. Zygmuntowskich sprawdzali zawodnicy, którzy dotychczas jeździli w klubie w zawodach motocrossowych. Są już też pierwsze zapisy.

W środę od godziny 17.00 odbył się premierowy trening. Na motocykle wsiedli młodzi mistrzowie KM Cross Lublin, którzy dotychczas startowali w zawodach motocrossowych. – Najpierw testujemy naszych mistrzów Polski w motocrossie, sprawdzamy jak radzą sobie w tym sporcie – mówi Kamil Walczak, trener odpowiedzialny za wstępną selekcję w szkółce żużlowej i trener w KM Cross Lublin. Ponoć największe zainteresowanie ściganiem się także na żużli wyraża Kamil Osieleniec.

Jednak do szkółki zapisały się już także pierwsze osoby spoza klubu. – Tylko po jednym dniu akcji promocyjnej mamy siedmiu chętnych. Od poniedziałku rozpoczniemy z nimi treningi – dodaje trener. Chętni mogą się zapisywać w biurze klubu, które mieści się w nowym miejscu przy Al. Zygmuntowskich 5.

KM Cross Lublin będzie promował swoją szkółkę także w gimnazjach i szkołach średnich. – Przede wszystkim szukamy młodzieży w wieku 14-16 lat. Wstępna selekcja będzie w poniedziałki i czwartki od 17.00 na stadionie na mniejszych motocyklach. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to adeptów kierujemy dalej do szkółki trenera Roberta Juchy, który już na normalnych motocyklach będzie rozpoczynał treningi – wyjaśnia Kamil Walczak. W najbliższych planach klub zorganizuje także obóz w Częstochowie i w innych miejscach w Polsce.

KM Cross Lublin za cel postawił sobie odbudowanie lubelskiego żużla, który w przyszłości ma się opierać głównie na wychowankach klubu z Lublina i regionu.