Sztangiści z Łukowa przygotowują się do startu Ekstraklasy

Sztangiści Orląt Łuków w nadchodzącym sezonie występować będą w Ekstraklasie, czyli w najlepszej klubowej ósemce w kraju. Podopieczni Roberta Dołęgi do rozgrywek przygotowują się podpatrując słynnego Ilję Iljina.

Przypomnijmy, iż łukowianie dostali szansę występów w Ekstraklasie po wygraniu ubiegłorocznych rozgrywek I ligi. W elicie Orlęta rywalizowały będą z siódemką najlepszych drużyn w Polsce.

Podopieczni Roberta Dołęgi do sezonu przygotowują się m.in. biorąc udział w obozach sportowych. Marcin Izdebski i Bartosz Boncik na zgrupowaniu przebywają już od 31 stycznia. Obaj zawodnicy ćwiczą w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich “Cetniewo” we Władysławowie. – Na takich obozach mogą przebywać tylko członkowie kadry narodowej powołanej przez trenera. Zarówno Marcin, jak i Bartek, znajdują się w kadrze juniorów do lat 15 i 17. Poza nimi jest tam jedynie kilku zawodników, więc jest to ścisła czołówka – tłumaczy szkoleniowiec. Obaj sztangiści na Pomorzu mają okazję podpatrywać Ilję Iljina. Dwukrotny mistrz olimpijski – wraz z reprezentacją Kazachstanu – również przebywa nad Bałtykiem.

W trzecim tygodniu lutego siedmiu sztangistów Orląt wyjedzie ponadto na obóz kadry województwa lubelskiego do Piotrowic. Pozostali do sezonu przygotowywać się będą w łukowskiej siłowni Gimnazjum nr 2, gdzie odbywać będą dwa treningi dziennie. – W związku z tym, że dopiero awansowaliśmy do najwyższej klasy rozgrywek, nie możemy się bić o awans, bo pewne sprawy można przewidzieć. Wiemy jakimi składami dysponują nasi rywale. W ogóle podnoszenie ciężarów to sport bardzo wymierny. Pewnie będzie nas czekać baraż o utrzymanie w Ekstraklasie, ale spróbujemy się utrzymać. Mam bardzo młody zespół, bo startują u nas zawodnicy od piętnastego do dwudziestego drugiego roku życia, ale są to zawodnicy z perspektywami. Myślę, że w przeciągu dwóch, trzech sezonów możemy pokusić się o medale. Może nie będzie to złoty medal, ale każdy krążek będzie sukcesem – mówi Dołęga, na trzy miesiące przed startem rozgrywek.

I runda rozgrywek Ekstraklasy podnoszenia ciężarów odbędzie się 28 maja.