Szybkie 3:0 w Bełżycach

Zawodnicy KS CKFiS Bełżyce byli pierwszą drużyną, którą na III-ligowych parkietach pokonali siatkarze UKS LHS III LO Zamość. Podopieczni Piotra Potakiewicza udowodnili jednak, że nic dwa razy się nie zdarza i w rewanżowym spotkaniu w trzech setach ograli niżej notowanego rywala.

POMECZOWE KOMENTARZE

Piotr Potakiewicz (grający trener CKFiS Bełżyce): Kontrolowaliśmy cały mecz. W pierwszym secie goście mieli dużo szczęścia na zagrywce. Wpadały nam piłki tuż za siatkę albo przewijały się przez taśmę. Musieliśmy gonić wynik, bo na początku tej partii drużyna z Zamościa nam odskoczyła. Druga odsłona? W niej zagraliśmy swoje i wygraliśmy bardzo pewnie. W trzecim secie przeciwnicy musieli się zerwać, my trochę odpuściliśmy, ale udało się wygrać całe spotkanie 3:0. Wiemy, co musimy podciągnąć po tej przerwie. Od początku roku mieliśmy problemy z frekwencją, bo część chłopaków chorowała albo miała zajęcia związane z uczelnią. Trenowaliśmy w kratkę, a mimo to udało się zagrać w miarę dobrze.

Piotr Kuźma (II trener III LO Zamość): Przegraliśmy zdecydowanie. To był nasz najsłabszy mecz, jaki rozegraliśmy w tym sezonie. Nie podjęliśmy walki z przeciwnikiem. Rywale przez całe spotkanie byli skoncentrowani i nie popełniali błędów. W żadnym secie nie byliśmy w stanie zmobilizować się do równorzędnej walki. Przegraliśmy pojedynek bez historii. W drugiej partii nasza gra się totalnie posypała, nie funkcjonował żaden element, z przyjęciem na czele. Ten wynik odzwierciedla naszą postawę. W trzeciej odsłonie musieliśmy podjąć decyzję o zmianach i spróbowaliśmy jeszcze nawiązać walkę. Tej mobilizacji tak naprawdę wystarczyło do połowy seta. Pod koniec gospodarze ponownie nam odskoczyli i nie byliśmy w stanie do nich doskoczyć. Myślę, że fizycznie byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, bo zgodnie z planem przepracowaliśmy przerwę. Przegraliśmy bardziej mentalnie.

11 lutego Piotr Potakiewicz i spółka zagrają w Krasnymstawie z tamtejszym KPS-em. Zamościanie tego samego dnia podejmą KS Powiślak Końskowola.

KS CKFiS Bełżyce – UKS LHS III LO Zamość 3:0 (25:20, 25:9, 25:20)

CKFiS: Łukasz Chlebicki, Mateusz Zabielski, Jacek Zalewski, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Łukasz Drążek, Bogdan Skrzyński (libero), Krzysztof Kasiura, Andrzej Chlebicki

III LO: Karol Tytoń, Krzysztof Bednarski, Łukasz Mazur, Michał Marciniewicz, Grzegorz Kapera, Robert Buczyński, Jakub Demski, Piotr Kuźma (libero) Patryk Kuziela.