Tomasovia druga w Jarosławiu

Tomasovia druga w Jarosławiu

W miniony weekend siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski udały się do Jarosławia by wziąć udział w towarzyskim turnieju. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego rozegrały w województwie podkarpackim cztery mecze i zajęły drugie miejsce w zawodach.

W tym turnieju sprawdziło się przysłowie, że co się źle zaczyna to się dobrze kończy. Zespół z Tomaszowa Lubelskiego rozpoczął rywalizację spotkaniem z Developresem Rzeszów i przegrał 2:3, po bardzo wyrównanym pojedynku. Następnie podopieczne Stanisława Kaniewskiego zmierzyły się z drugim zespołem MKS San-Pajda Jarosław i tym razem pewnie wygrały, nie oddając rywalkom nawet jednego seta.  W trzecim meczu drużyna z województwa lubelskiego zagrała z Szóstką Mielec i również zwyciężyła 3:0, a ostatnie spotkanie Tomasovia przegrała z drużyną San-Pajda I, gdzie zdołała wygrać tylko jedną partię.
Dwa zwycięstwa i tyle samo porażek pozwoliły siatkarkom z Tomaszowa Lubelskiego zająć drugie miejsce
w turnieju.

Jak zaznacza sam szkoleniowiec, wynik w tych zawodach był sprawą drugorzędną. – Jestem zadowolony
z tego turnieju. Wiadomo, że jak już jedziemy na taki turniej to chcemy jak najwięcej pograć i sprawdzić jak prezentują się zawodniczki w danym momencie. Wszystkie dziewczyny dostały szansę gry, jedne pokazały się z bardzo dobrej strony, a inne muszą jeszcze trochę ciężej popracować. Generalnie, wszystko idzie w dobrym kierunku i cieszę się, że w zespole widać jedność celu
– skomentował trener Kaniewski.

Siatkarki mają jeszcze czas na doszlifowanie swojej formy przed ligą i szkoleniowiec wierzy, że uda mu się dobrze przygotować drużynę do sezonu. Turniej w Jarosławiu pokazał też, co należy jeszcze poprawić i nad czym skupić się na najbliższych treningach. – Wydaje mi się, że brakuje czasem komunikacji, szczególnie
z rozgrywającą. Musimy pracować też nad blokiem i obroną
– dodał opiekun Tomasovii.

W najbliższy weekend drużyna z Lubelszczyzny znowu rozegra turniej towarzyski, tym razem w Tomaszowie Lubelskim. Rywalem siatkarek będzie znów Developres Rzeszów, San-Pajda I i San-Pajda II.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Tomasovia – Developress Rzeszów 2:3
Tomasovia – MKS San-Pajda II 3:0
Tomasovia – Szóstka Mielec 3:0
Tomasovia – MKS San-Pajda I 1:3.