Tomasovia wygrała Puchar Lata w Narolu

Tomasovia wygrała Puchar Lata w Narolu

Tomasovia Tomaszów Lubelski w ubiegły czwartek rozpoczęła treningi. Trener Tomasz Orłowski miał do dyspozycji tylko dwunastu zawodników, jednak nieobecność pozostałych graczy jest usprawiedliwiona. Po zaledwie trzech jednostkach treningowych, piłkarze III-ligowca musieli wyjść na murawę i zagrać w meczu o stawkę. W rozgrywkach o Puchar Lata w Narolu przeciwnikami Tomasovii były zespoły Czarnych Oleszyce, Roztocza Narol i Zdroju Horyniec.

Pierwsze treningi

Od początku przygotowań z ekipą Tomasza Orłowskiego trenuje Patryk Słotwiński. 22-letni pomocnik ma wrócić do Tomaszowa po półrocznym pobycie w II-ligowej Stali Mielec: pozostaje tylko dograć sprawy między klubami – powiedział nam szkoleniowiec Tomasovii.

Orłowski nie przejmuje się słabą frekwencją na pierwszych treningach i usprawiedliwia zawodników: część naszych piłkarzy poza tym, że gra w piłkę, pracuje zawodowo. W momencie, gdy mają dzienną zmianę – nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

Sytuacja ma poprawić się od jutra. Piłkarze, którzy otrzymali dłuższe urlopy – powrócą do treningów z zespołem.

Puchar Lata w Narolu

Wczoraj w Narolu, w ramach Dni Narola, odbywały się rozgrywki o Puchar Lata. W zawodach wystartowały cztery zespoły. Poza Tomasovią były to: Roztocze Narol (klasa okręgowa, jako gospodarz) oraz Czarni Oleszyce (klasa A) i Zdrój Horyniec (klasa A). Rozgrywki pewnie wygrała Tomasovia, a trener Orłowski jest bardzo zadowolony z występu swoich piłkarzy: byliśmy po długiej przerwie. Trzy dni treningu wystarczyło jednak, aby potwierdzić różnicę klas i zwyciężyć w turnieju. Wiadomo, że były to słabsze zespoły, które podwójnie mobilizowały się na starcie z nami. Łatwo nie było, ale wygraliśmy.

W turnieju zagrało kilku młodych piłkarzy Tomasovii, których postawa przypadła trenerowi do gustu: testowaliśmy sporo młodych wychowanków. Spisali się dobrze. Poza tym mamy na testach 20-letniego zawodnika z Lublina, jednak jego personaliów zdradzać nie chcemy – zastrzega Orłowski.

Plan sparingów

Najbliższe tygodnie piłkarze Tomasovii poświęcą mocnym treningom. Planowane jest rozegranie pięciu meczów sparingowych. W najbliższą środę zagramy z Motorem Lublin. Później zmierzymy się z Ładą Biłgoraj, JKS Jarosław, Stalą Kraśnik i Hetmanem Zamość – zakończył swoją wypowiedź Tomasz Orłowski.

Tomasovia rozegra następujące mecze sparingowe:

16.07 – Motor Lublin

19.07 – Łada 1945 Biłgoraj

23.07 – JKS 1909 Jarosław

26.07 – Huczwa Tyszowce

2.08 – AMSPN Hetman Zamość.


Treningi z Tomasovią Tomaszów Lubelski od jutra rozpocznie również nowy bramkarz. W tej chwili w kadrze zespołu znajduje się bowiem tylko jeden golkiper – Łukasz Bartoszyk.