Dwa turnieje i kompletna kadra. Tomasovia szykuje się do startu ligi

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski mają za sobą ponad trzydzieści dni przygotowań do nowego sezonu. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego wystąpiły już nawet w dwóch turniejach, a za kilka dni rozegrają kolejny. Trener praktycznie skompletował kadrę, która będzie rywalizować o ligowe punkty. Tydzień temu do ekipy z Tomaszowa dołączyła ostatnia siatkarka.

Po odejściu kilku kluczowych zawodniczek, szkoleniowiec miał wiele problemów ze znalezieniem godnych następczyń. Kiedy blisko podpisania kontraktu były dwie zawodniczki – ostatecznie okazało, się że do transferu jednak nie dojdzie. Po dłuższym oczekiwaniu do dziewięcioosobowej ekipy dołączyła jedna i ostatnia siatkarka. To Małgorzata Hajduk, która jest nominalną środkową, lecz może występować także na pozycji atakującej i przyjmującej. – To bardzo dobrze wyszkolona technicznie dziewczyna. Cieszymy się, że jest z nami. Zespół tworzy około czternaście zawodniczek, ale kilka dziewczyn to kadetki, więc tak naprawdę mamy dziesięć siatkarek – mówi Stanisław Kaniewski, trener Tomasovii.

W okresie przygotowawczym tomaszowski klub wystąpił już na dwóch turniejach. Pierwszy odbył się w ostatni weekend sierpnia (29-30 sierpnia) w Jarosławiu. W imprezie udział wzięło sześć zespołów. Tomaszowianki zmierzyły się w jednej grupie z siatkarkami Solnej Wieliczki oraz Developresu MKS V LO Rzeszów. W drugiej grupie rywalizowały zaś między sobą MKS SAN-Pajda Jarosław, Szóstka Mielec i GLKS Nadarzyn. Tomasovia awansowała do półfinału z drugiego miejsca, gdzie zmierzyła się ze zwycięzcą grupy drugiej – ekipą gospodarzy. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego przegrały 1:2 i o trzecie miejsce rywalizować miały z Szóstką Mielec. Niestety i w tym pojedynku musiały uznać wyższość rywalek. Turniej wygrała Solna Wieliczka, a Tomasovia ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Tydzień później siatkarki Stanisława Kaniewskiego udały się do stolicy Podkarpacia na kolejny turniej. W rzeszowskiej hali – oprócz drużyny z Tomaszowa – wystąpił zespół gospodarzy Developres MKS V LO Rzeszów, MKS SAN-Pajda Jarosław i Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Tomaszowianki rozegrały trzy spotkania. Dwa z nich wygrały, a jeden przegrały i o zwycięstwie w zawodach musiał zadecydować stosunek setów. Lepszy bilans od Tomasovii miała tylko drużyna z Jarosławia.

W dniach 12-13 września w hali ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, odbędzie się kolejny turniej – Tomasovia Cup. W imprezie – oprócz gospodarzy – udział wezmą BAS Białystok, Developres MKS V LO Rzeszów, MKS SAN-Pajda Jarosław i UKS Szóstka Mielec.

KOMENTARZ PO SPARINGACH

Stanisław Kaniewski (trener Tomasovii): – Nie chodzi o wynik, chodzi o potencjał gry, a całkiem fajnie nam to szło. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Mamy fajną atmosferę w zespole, dziewczyny bardzo się lubią. Fajnie zachowują się przed, jak i po meczu, więc mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku. Oby tylko nie przytrafiły nam się kontuzje.

 

WYNIKI TURNIEJU W JAROSŁAWIU

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Developres MKS V LO Rzeszów 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Solna Wieliczka 0:3 (22:25, 23:25, 20:25)

Półfinał

MKS SAN-Pajda Jarosław – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1 (25:9, 25:10, 18:25)

Mecz o 3. miejsce

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Szóstka Mielec 1:2 (20:25, 25:8, 19:25)

Skład Tomasovii: Katarzyna Marcyniuk, Joanna Chodun, Elżbieta Szymańska, Karolina Karpiuk, Karina Róg, Marta Jasiewicz, Sylwia Bielecka (libero) oraz Gabriela Kostur, Patrycja Kaniewska.

 

WYNIKI TURNIEJU W RZESZOWIE

Tomasovia Tomaszów Lubelski – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:2 (21:25, 24:26, 25:21, 25:20, 15:13)
Developres MKS V LO Rzeszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:20)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (25:20, 20:25, 25:17, 25:12)

Skład Tomasovii: Małgorzata Hajduk, Marta Jasiewicz, Katarzyna Marcyniuk, Elżbieta Szymańska, Karina Róg, Karolina Karpiuk, Sylwia Bielecka (libero) oraz Patrycja Kaniewska, Gabriela Kostur, Joanna Chodun.