Tytani podejmą Falcons – ten mecz będziemy transmitować na żywo!

Tytani podejmą Falcons – ten mecz będziemy transmitować na żywo!

W czwartej kolejce I Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Tytani Lublin podejmą na bocznym boisku przy Arenie Lublin silny zespół Tychy Falcons. Gospodarze po ostatnim zwycięstwie są w dobrych nastrojach i chcą rozpocząć zwycięska serie. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.00 i będzie można go oglądać na żywo także na kanale YouTube, dzięki transmisji zrealizowanej przez LUBSPORT.PL i Lubelskie.lu.

Jesteśmy na fali po ostatniej wygranej, morale w zespole są wysokie i liczymy na kolejne zwycięstwo – zapowiada Bartłomiej Trubaj, jeden z liderów Tytanów. Lubelscy futboliści amerykańscy bowiem pokonali na wyjeździe w ostatniej kolejce Saints Częstochowa 13:12.

To zwycięstwo przywróciło szanse lublinian na zakwalifikowanie się do play-offów, podniosło morale drużyny po dwóch porażkach, ale także mogło ją dodatkowo scementować przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze lublinianie pokonali gospodarzy w ostatniej sekundzie po niesamowitej akcji “Hail Mary” i podwyższeniu za jeden punkt już po czasie, co jest zgodne z zasadami gry futbolu amerykańskiego. Takie wygrane zawsze budują! Po drugie Tytani dokonali tego bez swojego najlepszego zawodnika Nathana Lee, który nie zagra także w niedzielę. – Mecz z Częstochową pokazał, że bez Nathana Lee też możemy wygrywać, że nie jesteśmy w pełni od niego uzależnieni, i że pozostali gracze też potrafią wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, i walczyć w PLFA I – przyznaje sam Marcin Paprota, prezes i zawodnik lubelskiego teamu.

Przeciwko Saints, Amerykanin nie zagrał z powodu kontuzji, tym razem musi wyjechać, jednak w następnych meczach będzie już do dyspozycji trenerów. Natomiast nie wiadomo jeszcze, czy w niedzielę zagra Maciej Wójcik, który również ostatnio odpoczywał z powodu kontuzji.

Mecz z Saints pokazał też, że lublinianie dotychczas zbyt rzadko korzystali z akcji rzutowych. W końcu Tytani wygrali w Częstochowie właśnie po dwóch przyłożeniach zdobytych po takich zagrywkach. Zresztą spore umiejętności rzutowe Andrzej Jakubiec pokazał już w starciu z AZS Silesia Rebels. – Na pewno wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski i zapewne w playbooku pojawią się kolejne zagrywki podaniowe – zdradza Marcin Paprota.

Tychy Falcons na razie radzą sobie lepiej w lidze niż lublinianie. Goście niedzielnego meczu mają na koncie dwa zwycięstwa – ostatnie zdobyte na wyjeździe Kraków Kings 28:27 i kolejkę wcześniej u siebie z Saints 19:2. Natomiast porażkę futboliści z Tych ponieśli w spotkaniu inauguracyjnym na wyjeździe z AZS Silesia Rebels 7:10. Lublinianie z kolei mają na koncie dwie porażki (6:38 z Kraków Kings i 22:27 z AZS Silesia Rebels) i jedno zwycięstwo (13:12 z Saints Częstochowa).

Tytani Lublin i Tychy Falcons ostatni raz grali ze sobą w 2012 roku jeszcze w II Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Wówczas w rozgrywkach ligowych w Tychach górą byli lublinianie 20:13, a już w finale play-off rozegranym w Lublinie – Falcons, którzy wygrali 42:0.

Ostatecznie do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały obie drużyny. Tytani i Falcons grali jednak w dwóch innych grupach i dopiero po stworzeniu nowych grup, ekipy ponownie spotkają się na boisku. Kto tym razem będzie górą? Początek tego starcia w niedzielę o 14.00. To spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube przez LUBSPROT.PL i Lubelskie.lu.