Udana pogoń szczypiornistów UKS Olimpia Biała Podlaska

W 1. kolejce rundy rewanżowej II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy III A zawodnicy UKS Olimpia Biała Podlaska mierzyli się przed własną publicznością z KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki. Podopieczni Marcina Stefańca po emocjonującym meczu pełnym zwrotów akcji pokonali przeciwników z województwa łódzkiego po serii rzutów karnych. Początek spotkania nie zwiastował niczego dobrego dla młodych zawodników z Białej Podlaskiej. Po dziesięciu minutach gry przyjezdni prowadzili już sześcioma bramkami i swoją przewagę utrzymali do końca pierwszej części meczu. Po pół godziny gry na tablicy wyników widniał rezultat 17:23 na korzyść gości. Po przerwie miejscowi rozpoczęli odrabianie strat. W 43. minucie po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie 28:27. Później do głosu znów doszli rywale i kiedy wydawało się, że jest już po starciu, gdy cztery minuty przed końcem zawodnicy Włókniarza mieli przewagę trzech bramek, ambitni zawodnicy z Lubelszczyzny nie poddali się, zniwelowali różnicę i doprowadzili do remisu 37:37. Do rozstrzygnięcia tej konfrontacji potrzebne były rzuty karne, w których lepiej spisali się gospodarze. Głównym architektem sukcesu Olimpii był Jakub Polok, który pokonał bramkarzy gości trzynaście razy. – Nastawialiśmy się na wygraną w tym meczu i po ciężkim boju nam się udało. Pierwsza połowa była troszeczkę przespana, bo nie mogliśmy wejść na właściwe tory. Nie radziliśmy sobie w obronie. Po przerwie rozpoczęła się gonitwa. Chłopaki zostawili dużo serca, zaangażowania na boisku, poparli to spokojem i doprowadziliśmy do remisu. Rzuty karne to loteria, jednak cieszę się, że moi podopieczni wykonywali je bardzo pewnie. Dwie “siódemki” obronił Hubert Niedzielski i odnieśliśmy zwycięstwo. Zebraliśmy cenne doświadczenie i będziemy walczyć w kolejnych meczach – powiedział trener Stefaniec.

UKS Olimpia Biała Podlaska – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 37:37 (17:23), rzuty karne 4:3

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Polok 13, Szyszko 8, Jaszczuk 7, Kobyliński 5, Grochowski 2, Cielecki 1, G. Olichwiruk 1, Fic, Michalczuk, Tarasiuk, Winnicki.

KKS Włókniarz: Hynasiński, Brański – Trojanowski 10, Jencz 10, Stępień 8, Sadliński 3, B. Borsiak 2, Stawicki 2, Kubiak 2, Lux, Zajączkowski, Świątek, M. Borsiak.