Ułani Lublin w drodze na Ryga Lacrosse Open 2015

W najbliższy weekend w Rydze odbędzie się czwarta edycja turnieju Ryga Lacrosse Open, w którym zaprezentują się między innymi lubelscy Ułani.

W turnieju wystąpi osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy. Mecze rozgrywane będą w wymiarze czasowym – dwa razy dwadzieścia minut. Ułani rywalizować będą w grupie B, a ich przeciwnikami będą Archer Lacrosse, Moscow LC i Riga Griffins/RJTC.

Dla drużyny z Koziego Grodu, która z powodu braków kadrowych zmuszona była do wycofania się z rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse, będzie to pierwszy występ na boiskach tej jesieni.

Ułani na Łotwę pojadą dodatkowo wzmocnieni. W zespole gościnnie zaprezentuje się trzech zawodników Kosynierów Wrocław Jan Rydzak, Daniel Smaza oraz Ryszard Matkowski. Ten ostatni to lider klasyfikacji strzelców Polskiej Ligi Lacrosse.

Lublinianie rywalizację rozpoczną od sobotniego starcia z gospodarzami – ekipą Riga Griffins/RJTC. Początek tego pojedynku o godzinie 11:50. Cztery godziny później przyjdzie im zmierzyć się z rosyjskim Moscow LC. Mecz z amerykańskim Archer Lacrosse odbędzie się natomiast w niedzielę o godzinie 10:00.

– Wyjazd na Riga Open to wielka przyjemność. Szczególnie, że głównym celem będzie gra w barwach Ułanów i wspieranie ich drużyny. Liczę, że wraz z Danielem Smazą i Ryszardem Matkowskim przekażemy jak największą wiedzę w praktyce, aby Ułani powrócili do kraju gotowi na ciężką pracę odbudowy drużyny. Celem wyjazdu – poza edukacją – jest również dobry wynik i pokazanie, że lacrosse w Polsce jest silny – mówi Jan Rydzak, zawodnik Kosynierów Wrocław i reprezentacji Polski.

Skład Ułanów na turniej w Rydze: Urbanowicz, Wepa, Smaza, Kicińśki, Borowiński, Doroszczuk, Kwiatkowski, Rydzak, Abramek, Kępka, Matkowski.