W grupie pierwszej… nie grał nikt!

W grupie pierwszej… nie grał nikt!

W miniony weekend ZK Biała Podlaska nie zagrał z Kresami Dołhobyczów. Gorszy nie mógł być więc też drugi zespół z Białej – UKS IFLO Kosmet-Hurt. Wyjazdowy mecz tej drużyny z Perłą Telatyn – został przełożony na 9 listopada.

– Zarówno my, jak i Perła Telatyn nie mogliśmy zebrać składu na ten mecz. Jest kłopot ze zgłoszeniami zawodników w związku – tłumaczy trener UKS IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska, Grzegorz Piszcz. Ligowe spotkanie tych zespołów zostało przełożone na 9 listopada.

W poprzednich rozgrywkach bialczanom nie udało się załapać do fazy finałowej rozgrywek. W tym sezonie ma być jednak inaczej. – Odeszło od nas czterech siatkarzy, ale na ich miejsce przyszło siedmiu nowych. Czy ilość przekłada się na jakość? W tym przypadku myślę, że tak. Nasz zespół będzie mocniejszy – potwierdza opiekun III-ligowca. Celem drużyny jest awans do kolejnej rundy, a tam IFLO ma zagrozić najlepszym.
– Zdajemy sobie sprawę z siły LKPS-u i Tempa Chełm, ale chcemy powalczyć z nimi o tą najlepszą dwójkę – dodał optymistycznie nastawiony Piszcz.

Zgoła inne nastroje panują w ekipie niedoszłego rywala bialczan – Perły Telatyn. W przerwie między sezonami zmienił się trener zespołu. Na urlop zdrowotny przeszedł Krzysztof Michalczuk, a jego miejsce zajął Henryk Szaruga. – W naszej drużynie zajdą więc dwie zmiany w składzie. Przebywam na urlopie zdrowotnym i nie będę grał, ponadto Szymon Urban wyjechał do pracy w Lublinie i jeżeli będzie z nami grał, to może raz w miesiącu – skomentował sytuację kadrową Michalczuk.

W zespole z Telatyna ciężko jest wypracować jakiekolwiek schematy gry. Większość zawodników studiuje lub pracuje i w trakcie sezonu w drużynie zachodzi sporo zmian. – Wszyscy nasi zawodnicy to wychowankowie. Gramy systemem meczowym i na tę chwilę jest tylko dwóch zawodników na miejscu, większość jest w rozjazdach. Nie można więc mówić o regularnych treningach. Dobrze, że w ogóle gramy – zakończył Michalczuk.

W najbliższy weekend Perła będzie pauzować. IFLO Kosmet-Hurt zainauguruje natomiast sezon derbowym starciem z ZK Biała Podlaska. – Ten mecz nie jest zagrożony. Zawodnicy są już zgłoszeni – zakończył Piszcz.