Walka o IMŚJ w piątek w Lublinie

Walka o IMŚJ w piątek w Lublinie

W piątek czołówka polskich juniorów powalczy w Lublinie o udział w rundach kwalifikacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu. Co prawda na liście startowej nie ma żadnego reprezentanta gospodarzy, ale stawka zawodów i zapach metanolu jak zawsze powinny przyciągnąć kibiców. 

Lubelskie zawody będą Finałem Krajowych Eliminacji IMŚJ, a więc przepustką do jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych, zaplanowanych na ostatni weekend maja w Czechach, Słowacji i we Włoszech. Przy Alejach Zygmuntowskich walka będzie toczyć się o dwa miejsca – zwycięzca pojawi się bezpośrednio na liście startowej, a drugi zawodnik jako rezerwowy w jednym ze wspomnianych turniejów. Jako kraj mamy pięć takich miejsc, jednak cztery są już obsadzone – na pewno reprezentować nas będą Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Paweł Przedpełski i Adrian Gała.

W piątek zobaczymy rywalizację 16 młodych żużlowców z klubów PGE Ekstraligi, Nice Polskiej Ligi Żużlowej i Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Wcześniej o awans do tego turnieju musieli oni powalczyć w półfinałach w Rawiczu oraz Łodzi. Najlepsi byli odpowiednio – Maksym Drabik i Artur Czaja, którzy na pewno będą w gronie faworytów. Oprócz nich można wymienić również innych zawodników na co dzień startujących w najwyższej klasie rozgrywkowej – Krystiana Pieszczka, Adriana Cyfera czy Oskara Fajfera. Ale w stawce może też zamieszać chociażby reprezentant Nice PLŻ – Kacper Woryna.

Skoro na torze pojawią się sami juniorzy, to także na trybunach nie powinno zabraknąć młodych ludzi. Dlatego dzięki współpracy z komitetem organizacji Kozienaliów 2015, na piątkowe zawody wszyscy studenci do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej wejdą bezpłatnie. Dla wszystkich fanów żużla (ale kto wie – może także dla któregoś ze startujących zawodników) będzie to dobre przetarcie przed turniejem finałowym o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów, który w tym roku odbędzie się właśnie w Lublinie, 15 sierpnia. Ale najpierw czas na krajowy finał eliminacji8 maja o godzinie 16.00 przy Alejach Zygmuntowskich 5.

Lista startowa

1. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
2. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra)
3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
4. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk)
5. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik)
6. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
7. Oskar Fajfer (KS Toruń)
8. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)
9. Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów)
10. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów)
11. Łukasz Kaczmarek (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
12. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa)
13. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
14. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik)
15. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz)
16. Marcin Nowak (GKM Grudziądz)

R1. Daniel Kaczmarek (Speedway Wanda Instal Kraków)
R2. Ernest Koza (Unia Tarnów)