Występy lublinian w Mistrzostwach Polski w Motocrossie

Występy lublinian w Mistrzostwach Polski w Motocrossie

W miniony weekend w położonym w województwie kujawsko – pomorskim Więcborku odbyły się Mistrzostwa Polski w Motocrossie. Brali w nich udział zawodnicy KM Cross Lublin.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy ścigali się w klasach MX65 i MX Masters. Bardzo dobry występ zaliczył Wiktor Małecki, który w klasie MX65 zajął drugie miejsce. Lepszy od lublinianina był tylko Portugalczyk Alfonso Gaidao. W wyścigu MX Masters zwyciężył Konstantin Utkin z Ukrainy, a dobre występy zaliczyli doświadczeni zawodnicy z Lubelszczyzny: Robert Maliszewski, Marcin Król i Piotr Więckowski.

W niedzielę rywalizowano w klasach MX85, MX2 Junior, a także MX Open. W pierwszej z nich bezkonkurencyjny okazał się Kamil Osieleniec z KM Cross Lublin i teamu CST – Dom Lublin. “Księguś” wygrał dwa wyścigi i pewnie stanął na najwyższym stopniu podium. Nie najgorzej w tej klasie zaprezentowali się również pozostali zawodnicy z Lublina. Filip Maleńczuk był piąty, Jakub Komsta czternasty, a Wiktor Małecki osiemnasty. W klasie MX2 Junior gorszy występ zaliczył Dominik Małecki, który zakończył wyścig na szóstym miejscu. Duże brawa należą się lublinianom, którzy w prawie wszystkich klasach zajmują czołowe lokaty. – Jest to pocieszające, ponieważ są to nasi wychowankowie, a nie zawodnicy kupowani z innych klubów – podkreśla Piotr Więckowski, prezes KM Cross.

Pasjonująca rywalizacja pomiędzy AMK Człuchów i KM Cross Lublin toczyła się w klasie MX Open. Klub
z województwa pomorskiego jest bardzo trudnym przeciwnikiem, ponieważ ma w swoich szeregach kilku mistrzów Polski. Fakt ten jednak nie przeraża lubelskich zawodników, którzy już nie jeden raz okazali się lepsi od rywali. – To, że odjeżdżamy troszeczkę zawodnikom z Człuchowa to są lata pracy na treningach, a także dobra organizacja klubu, który działa w taki sposób żeby można było osiągać sukcesy – powiedział Piotr Więckowski.

Tym razem lepiej poradzili sobie jednak człuchowianie, którzy zajęli dwa miejsca na podium. Wygrał Łukasz Lonka, a trzeci był Arkadiusz Mańk. Druga i czwarta lokata przypadła reprezentantom KM Cross – Karolowi
i Łukaszowi Kędzierskim. Punkty dla lubelskiego zespołu zdobyli także Piotr Więckowski, Karolina Liszewska oraz Dominik Małecki. Dało się dostrzec brak braci Więckowskich, którzy nie mogli pojechać w tych zawodach ze względu na kontuzje.

Takie wyniki sprawiły, że na pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej wskoczył AMK Człuchów, który obecnie wyprzedza KM Cross Lublin o 500 punktów. Kolejne zawody odbędą się już w najbliższy weekend w Sobieńczycach niedaleko Gdańska.