Z kim Polska zagra w barażach do MŚ 2022? Zasady baraży

z kim reprezentacja polski zagra baraże do mś 2022

Za nami już faza grupowa eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Przez długi czas wydawać się mogło, że Polska przystąpi do baraży, jako reprezentacja rozstawiona. Niestety, ale ostatnia porażka z Węgrami i wyniki na innych boiskach sprawiły, że biało-czerwoni zagrają w pierwszym meczu jako nierozstawieni z Rosją. Tutaj sprawdzisz cały kalendarz i mecze baraży do MŚ 2022.

Zakłady na baraże MŚ 2022

Zanim przedstawimy potencjalnego rywala reprezentacji Polski w pierwszym meczu barażowym, spójrzmy, co proponują bukmacherzy. Zakłady na reprezentację Polski czy awansuje na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze cieszą się wyjątkową popularnością. Tych, którzy wierzą w sukces biało-czerwonych, może przekonać wysoki kurs.

Polska awansuje na MŚ Kurs Obstaw!
TAK 4.50 Graj w STS
NIE 1.20 Graj w STS

Z kim reprezentacja Polski zagra w barażach do MŚ 2022?

Po ostatnim meczu z Węgrami, kiedy ponieśliśmy pierwszą od ponad siedmiu lat klęskę na Stadionie Narodowym, na Paulo Sousę spadły gromy. Selekcjoner reprezentacji Polski był krytykowany dosłownie za wszystko. Nie tylko grę kadry i styl wstydliwej porażki, ale też za niezrozumiałe dla większości decyzje personalne. Portugalski trener, mając już zapewnione baraże Mistrzostw Świata 2022, zdecydował się w ostatnim meczu z Węgrami wypuścić na boisko przysłowiowy drugi garnitur. Dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu czy Kamilowi Glikowi. Tych dwóch zabrakło nawet na ławce rezerwowych, a w pierwszym składzie wybiegli głównie zmiennicy. Trudno nie zauważyć, że w pewien sposób mogło przyczynić się to do porażki z walczącymi o honor Madziarami.

baraże mś 2022 reprezentacja polski

W konsekwencji porażki z Węgrami, nasza droga na Mistrzostwa Świata 2022 znacznie się komplikuje. Miało być rozstawienie w barażach, pierwszy mecz na Stadionie Narodowym i nawet kilkanaście milionów złotych wpływów do kasy Polskiego Związku Piłki Nożnej, a tymczasem… zagramy na wyjeździe jako drużyna nierozstawiona. Przypomnijmy, że do awansu na Mistrzostwa Świata 2022 potrzebne są dwa zwycięstwa, w dwóch meczach, które zostaną rozegrane bez rewanży. Baraże o MŚ 2022 zostaną rozlosowane 26 listopada w Zurychu, a już teraz wiadomo, że reprezentacja Polski piłka nożna w pierwszym meczu barażowym zagra z jedną, z sześciu rozstawionych reprezentacji. Oto one:

  • Portugalia
  • Szkocja
  • Włochy
  • Rosja
  • Szwecja
  • Walia

Cóż. Można trafić naprawdę ciężko, na Portugalię lub Włochów. Szkocja, Rosja, Szwecja i Walia na papierze teoretycznie wydają się być słabszymi reprezentacjami, będącymi na poziomie biało-czerwonych, ale przecież nigdy, nie grało się nam z nimi komfortowo. Zapowiada się więc ciężki bój w barażach o Mistrzostwa Świata 2022, które zorganizowane zostaną w Katarze. Kiedy baraże Mistrzostwa Świata 2022? Mecze rozstaną rozegrane w marcu 2022 roku.

W gwoli ścisłości warto też wymienić reprezentacje, które znalazły się obok Polski w gronie nierozstawionych. To kolejno: Macedonia Północna, Turcja, Ukraina, Austria i Czechy.

Baraże MŚ 2022 – zasady baraży

W barażach do Mistrzostw Świata w 2022 roku weźmie udział 12 reprezentacji. To 10 drużyn z drugich miejsc w eliminacjach oraz dwie reprezentacje, które zapewniły sobie baraże o MŚ 2022 drogą Ligi Narodów, a więc Austria i Czechy. Każda reprezentacja zagra po dwa mecze (bez rewanży). Żeby pojechać na Mistrzostwa Świata 2022 do Kataru, potrzebne będą dwa zwycięstwa. Każda porażka oznacza odpadnięcie z walki o mundial.

Kiedy baraże o Mistrzostwa Świata 2022? Pierwsze spotkania zaplanowano na 24-25 marca 2022 roku, a druga faza baraży odbędzie się 28-29 marca i wówczas poznamy reprezentacje, które pojadą do Kataru. Losowanie odbędzie się z kolei 26 listopada 2021 w Zurychu. Drużyny rozstawione pierwsze mecze rozegrają przed własną publicznością, a więc co naturalne, nierozstawiona reprezentacja Polski uda się na wyjazd.

Historia bezpośrednich meczy z potencjalnymi rywalami

Jak mawia klasyk, na świecie nie ma już słabych reprezentacji (no może poza San Marino i Andorą, chociaż i one nam wbiły gola…) Wygląda na to, że sporo będzie musiała się napocić reprezentacja Polski. Baraże Mistrzostwa Świata 2022 nie będą łatwe. Można jednak spojrzeć na bezpośrednie mecze reprezentacji Polski z potencjalnymi rywalami w walce o mundial i wywnioskować z kim na papierze teoretycznie może być najłatwiej.

Portugalia

Do tej pory z reprezentacją Portugalii rozegraliśmy dwanaście meczy. Oczywiście, najbardziej w pamięć kibicom zapadnie mecz 1/4 finału Euro 2016, kiedy po nietrafionym karnym Jakuba Błaszczykowskiego odpadliśmy w serii jedenastek. Po raz ostatni z Portugalią graliśmy w listopadzie 2018 roku w Lidze Narodów i zremisowaliśmy 1:1. Do tej pory na 12 meczy, wygraliśmy tylko trzy razy.

Szkocja

Tak bogatej historii nie mamy w meczach przeciwko Szkocji. Reprezentacja Polski grała z nią sześciokrotnie. Ostatni mecz to remis 2:2 w ramach kwalifikacji do Euro 2016. Szkotów pokonaliśmy w historii tylko raz, ale też tylko raz przegraliśmy. Czterokrotnie padał remis.

Włochy

Włosi to niewątpliwie obok Portugalii nasz potencjalnie najtrudniejszy rywal w walce o Mistrzostwa Świata 2022. Reprezentacja Polski będzie musiała się wspiąć naprawdę na wyżyny swoich możliwości, jeśli trafimy na Italię. Z Włochami graliśmy już piętnaście razy w historii. Ostatni raz wygraliśmy w 2003 roku, a od tego czasu, trzy razy przegraliśmy i dwa razy notowaliśmy remis.

Rosja

Trzy bezpośrednie mecze z Rosją i trzy remisy. Chyba nie ma w historii bardziej wyrównanego rywala dla reprezentacji Polski. Baraże o MŚ 2022 mogą być przeciwko Rosji niezwykle interesujące. Ostatni mecz? Czerwiec 2021 roku i towarzyski remis 1:1 we Wrocławiu.

Szwecja

Eliminacje mistrzostw świata 2022 baraże to może być dla Polski także starcie ze Szwecją. Z reprezentacją Trzech Koron przegraliśmy na ostatnim Euro 2:3. Co gorsza, ta reprezentacja zwyczajnie nam nie leży. Przegraliśmy aż 8 z 9 meczów w historii. Ostatnie, a zarazem jedyne zwycięstwo, odnotowaliśmy w… 1974 roku.

Walia

No i na koniec Walia, którą także możemy trafić w walce o Mistrzostwa Świata 2022. Baraże z nią tez nie będą należeć do łatwych. Choć historia meczy wygląda najprzyjemniej. Na 7 meczy,  wygraliśmy pięć razy. Ostatni raz świadkami meczu reprezentacji Polski z Walią byliśmy w 2009 roku, kiedy towarzysko wygraliśmy 1:0.

Cóż. Czekamy na terminarz reprezentacji Polski w barażach o MŚ 2022. Pierwszy mecz może być niezwykle trudny, ale potencjalny drugi nie będzie łatwiejszy. Jeśli myślimy o Katarze, nie możemy patrzeć na rywali i musimy wygrać oba mecze. Czekamy aż zostaną wylosowane baraże Mistrzostwa Świata 2022 i wtedy znów będziemy analizować…

0 0 vote
Article Rating