Za nami piąta runda MML

Za nami piąta runda MML

W minioną niedzielę w miejscowości Żółtańce (gmina Chełm) odbyła się piąta, przedostatnia runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie.

W najmocniejszej klasie MX Open A wygrał bezkonkurencyjny tego dnia Janis Karklins. Walkę z nim próbowali nawiązać inni zawodnicy, ale Łotysz jechał bardzo szybko i mając dużą przewagę wykonywał efektowne skoki, które bardzo podobały się licznie zgromadzonym kibicom. Drugie miejsce w klasie Open A zajął Wiktor Więckowski, a trzecie Paweł Płochocki.

Kibice dopingowali nie tylko najmocniejsze motory. Dużo emocji budziły wyścigi najmniejszych motocykli z klas Mini oraz MX65, gdzie najmłodsi zawodnicy pokazywali swoje umiejętności, często podpatrzone u starszych kolegów. – W Żółtańcach było naprawdę dobre ściganie i wiele sportowych emocji we wszystkich dziesięciu klasach, bowiem znów na torze można było obejrzeć widowiskowe zmagania w klasie Quad. Już za kilka tygodni będzie ostatnia okazja w tym sezonie do kibicowania w motocrossie, 9 października 2016 zapraszamy na finałową rundę MML 2016 – zachęcają organizatorzy.