Za nami VIII edycja Memoriału Janusza Kowalczyka

Za nami VIII edycja Memoriału Janusza Kowalczyka

12 marca w Łukowie odbyła się VIII edycja Memoriału Janusza Kowalczyka – wieloletniego trenera i wychowawcy ŁKS Orląt, który trenował m.in. braci Dołęgów.

W zawodach udział wzięło dwudziestu pięciu zawodników z trzech województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Sztangiści rywalizowali w kategoriach do lat 15, 17 i 23. W stawce najmłodszych zwyciężył przedstawiciel gospodarzy – Bartosz Boncik, który zdobył 279,7 pkt. W juniorach młodszych nie miał sobie równych inny zawodnik Orląt Łuków – mistrz Polski – Marcin Izdebski. W najstarszej grupie najsilniejszym okazał się sztangista Agrosu Zamość – Szymon Wójtowicz.

KOMENTARZ TRENERA

Robert Dołęga (trener Orląt):Jest mi niezmiernie miło, że udało nam się zgromadzić w Łukowie wielu utytułowanych zawodników. Padło sporo wartościowych wyników, których serdecznie gratuluję wszystkim sportowcom. Są to kolejne zawody w tym roku, a forma moich podopiecznych ciągle rośnie. Oby tak dalej. Należy wspomnieć, że zmagania nie odbyłyby się bez wsparcia wielu osób i firm, których wszystkich trudno wymienić. Jednak w szczególności chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Łuków, Zarządowi ŁKS Orlęta Łuków i firmom – Axan, Foldruk i Training Showroom.

WYNIKI IMPREZY

U15

1. Bartosz Boncik – Orlęta Łuków – 279,7 pkt
2. Jan Wojdyga – Start Otwock – 249,6 pkt
3. Maciej Cios – Znicz Biłgoraj – 238,3 pkt

U17

1. Marcin Izdebski – Orlęta Łuków – 331 pkt
2. Dawid Dębski – MLKPC Sokołów Podlaski – 252,9 pkt

U23

1. Szymon Wójtowicz – Agros Zamość – 383,7 pkt
2. Przemysław Korneluk – Nida Nidzica – 367,5 pkt
3. Łukasz Ławecki – Orlęta Łuków – 341,1 pkt.