Zawodniczka Skarpy najlepsza w Europie!

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szkockim Edynburgu. Zmagająca się w kategorii młodzieżowców, Patrycja Chudziak ze Skarpy Lublin, przywiozła do Polski złoty medal, zajmując najwyższa lokatę. Pozostali zawodnicy z Koziego Grodu zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Mistrzostwa Europy Juniorów we wspinaczce sportowej odbyły się w dwóch konkurencjach – na czas i na trudność. Zawodnicy Skarpy Lublin startowali głównie w tej pierwszej. – Na pewno jest to ogromny sukces dla Patrycji, wygrała w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo poprawiła swój rekord życiowy o jedną dziesiątą sekundy, więc jest na pewno bardzo zadowolona z tych zawodów – komentuje Monika Prokopiuk, klubowa koleżanka Patrycji Chudziak.

Do zawodów podeszła jeszcze trójka sportowców Skarpy Lublin – Karol Denis, Katarzyna Kwiatkowska i Natalia Woś. Niestety w ich wypadku kilka drobnych błędów kosztowało spadek na niższe pozycje. Startujący w kategorii juniorów Karol Denis uplasował się na ósmej lokacie. To samo miejsce zajęła Natalia Woś. Nieco gorzej wypadła Katarzyna Kwiatkowska – dziesiąta pozycja. Na pewno duży wpływ na wynik tej ostatniej miała kontuzja kostki, której zawodniczka nabawiła się na poprzednich zawodach.

Sezon wspinaczkowy w pełni, więc ekipa z Lublina nie spoczywa na laurach. – W środę ja, Patrycja i Ola Rudzińska lecimy do Chin na zawody. Będą się one odbywały dwa weekendy pod rząd. W połowie lipca są Mistrzostwa Europy Seniorów. Z kolei najważniejsze zawody dla juniorów będą na przełomie sierpnia i września we Włoszech – zdradza Prokopiuk. Warto również wspomnieć o niedawno zakończonych zawodach w Tarnowie, gdzie młodzi zawodnicy zgarnęli aż trzy medale. W trakcie trwania Pucharu Europy Juniorów Natalia Woś wywalczyła złoto, srebro przypadło dla Patrycji Chudziak a brąz dla Karola Denisa.