Zespół z Izraela triumfował w Lublinie!

W rozgrywanym w Kozim Grodzie w dniach 12-14 czerwca Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Chłopców do lat 16 triumfowali zawodnicy izraelskiego Rishon LeZion. Zwycięzcy w meczu o pierwszą pozycję ograli reprezentanta Chin – Jiaozuo, w stosunku 89:87. Dwa lubelskie składy zajęły odpowiednio piąte i siódme miejsce w 12-zespołowej stawce.

Zawodnicy Lublin I po porażce 37:69 z Rishon LeZion (Izrael) i zwycięstwie 62:44 nad Poniewieżem (Litwa) przystąpili do walki o lokaty 5-8. Tam po dwóch triumfach (z rosyjskim Omskiem 65:38 i ukraińskim Łuckiem 71:60) wywalczyli piąte miejsce w zawodach. Najbardziej wartościowym zawodnikiem tej ekipy został wybrany Mirosław Uniłowski.

Drugi z lubelskich reprezentantów – Lublin II, zaczął turniej od porażki 43:68 z zespołem Nilufer (Turcja), ale dzięki zwycięstwu 73:41 nad Alcala de Henares (Hiszpania) przystąpił do etapu rywalizacji o piąte miejsce. Na tym szczeblu, drużyna przegrała z 54:86 z Łuckiem i zwyciężyła Omsk 84:65 i zakończyła turniej na siódmym miejscu. MVP lubelskiej drużyny przypadło Bartłomiejowi Pelczarowi.

Z pozostałych polskich ekip, które brały udział w rozgrywkach, Radom zajął czwartą pozycję, a Biała Podlaska uplasowała się na dziesiątym miejscu.

Organizatorem turnieju rozgrywanego w halach Globus i MOSiR była grająca w Tauron Basket LidzeWikana Start Lublin. Prezes lubelskiego klubu oceniając turniej chwalił lubelskich reprezentantów. – Nasze drużyny zaprezentowały się z niezłej strony. Rishon LeZion i turecki Nilufer okazały się za mocne, co z resztą pokazały później w walce o medale. Takie spotkania to jednak dobra szkoła koszykówki dla lubelskiej młodzieży. Zebrane doświadczenie powinno procentować w przyszłości – podsumował na łamach oficjalnej strony internetowej Wikany Startu, Arkadiusz Pelczar.

Liczymy, że taka impreza na stałe zagości w koszykarskim kalendarzu Lublina. W tegorocznej edycji wzięło udział około 150 zawodników.