Zła passa trwa. AZS UMCS z kolejną porażką

Podopieczne Jacka Rutkowskiego do Łasku jechały z nadzieją na przełamanie fatalnej passy, jaka towarzyszy im od pięciu spotkań. Przeciwnik okazał się jednak zbyt mocny. Siatkarki Łaskovii – mając w pamięci porażkę 0:3 w Lublinie – zrewanżowały się akademiczkom i na własnym terenie wygrały 3:1.

Gospodynie o swojej wyższości przekonywały już od pierwszego seta. W premierowej odsłonie ograły lublinianki 25:21. Zawodniczki AZS-u liczyły jednak, że wraz z nadejściem 2016 roku karta się odwróci i przypomną sobie jak wygrywać mecze. W drugiej partii przyjezdne zaprezentowały się znacznie lepiej, dzięki czemu zwyciężyły 25:23. To jednak było wszystko na co tego dnia stać było zawodniczki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Kolejne dwa sety padły łupem Łaskovii, która ostatecznie triumfowała w stosunku 3:1.

NASTĘPNA KOLEJKA

W sobotę (16 stycznia) AZS podejmie we własnej hali drużynę GLKS Nadarzyn.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski (trener AZS): Mieliśmy trudną drogę. Na to spotkanie jechaliśmy pięć godzin, a na trasie panowały trudne warunki atmosferyczne. Można powiedzieć, że dojechaliśmy w ostatniej chwili. Mecz miał takie oblicze, że w poszczególnych setach walka była wyrównana. W zasadzie bardziej uciekła nam tylko jedna partia. U siebie wygraliśmy z Łaskovią, tym razem się niestety nie udało. W tym okresie świąteczno-noworocznym nie mieliśmy też zbyt wiele treningów. Było dużo zepsutych zagrywek i sporo błędów własnych. Momentami graliśmy lepiej, ale w kluczowych momentach gospodynie przekonywały o swoich umiejętnościach, a ponadto dopisywało im szczęście. Dodatkowo rywalki miały atut w postaci własnego boiska i skorzystały z tego. Słabo zagraliśmy zagrywką. Serwisy psuliśmy seriami. W mojej drużynie najlepiej grały Iga Jarosińska i Natalia Gieroba, które zdobyły kolejno – siedemnaście i dziewiętnaście punktów. W zasadzie grały tylko te dwie zawodniczki – pozostałe niewiele pomogły.

ŁMLKS Łaskovia Łask – AZS UMCS Lublin 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:21)

AZS: Magdalena Bogusz, Iga Jarosińska, Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Małgorzata Wieleba, Izabela Wszoła, Paulina Bryła, Paula Konop, Sylwia Olejnik, Katarzyna Bogdańska.