Zła passa trwa. AZS UMCS z kolejną porażką

Podopieczne Jacka Rutkowskiego do Łasku jechały z nadzieją na przełamanie fatalnej passy, jaka towarzyszy im od pięciu spotkań. Przeciwnik okazał się jednak zbyt mocny. Siatkarki Łaskovii – mając w pamięci porażkę 0:3 w Lublinie – zrewanżowały się akademiczkom i na własnym terenie wygrały 3:1.

Gospodynie o swojej wyższości przekonywały już od pierwszego seta. W premierowej odsłonie ograły lublinianki 25:21. Zawodniczki AZS-u liczyły jednak, że wraz z nadejściem 2016 roku karta się odwróci i przypomną sobie jak wygrywać mecze. W drugiej partii przyjezdne zaprezentowały się znacznie lepiej, dzięki czemu zwyciężyły 25:23. To jednak było wszystko na co tego dnia stać było zawodniczki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Kolejne dwa sety padły łupem Łaskovii, która ostatecznie triumfowała w stosunku 3:1.

W sobotę (16 stycznia) AZS podejmie we własnej hali drużynę GLKS Nadarzyn.