Złoto Fajdka, brąz Kołdej i Sypniewskiego

W ciągu dwóch dni rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce reprezentanci klubów z województwa lubelskiego zdobyli trzy medale. Wczoraj brązowe krążki zdobyli Małgorzata Kołdej w biegu na 100m oraz Maksym Sypniewski w trójskoku. Dziś jeden medal, ale za to z najcenniejszego kruszcu dołożył niezawodny w ostatnim czasie Paweł Fajdek.

Pierwszy medal zdobyła zawodniczka KS Agros Zamość. Małgorzata Kołdej nie zawiodła i była trzecia w biegu na 100m. Do srebra zabrakło niewiele, bowiem tylko dwie setne sekundy.
Jako drugi medal zdobył Maksym Sypniewski. Sportowiec z Białej Podlaskiej w ostatniej swojej próbie osiągnął rezultat 15.87m i po raz kolejny do drugiego miejsca na pudle zabrakło bardzo mało. Zdobywca srebra, Adrian Świderski skoczył tylko 3cm dalej. Zdecydowanie najlepszy w tej konkurencji był Karol Hoffman z MKS Aleksandrów Łódzki.
Pierwszy dzień Mistrzostw dobrze rozpoczęły też reprezentantki KS AZS-AWF Biała Podlaska. Anna Zych była czwarta, a Marta Kwiatkowska piąta w trójskoku. Nie zawiodła szczególnie ta pierwsza, bowiem klub pokładał w niej spore nadzieje. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele. By wywalczyć brąz trzeba było skoczyć 30cm dalej.
W ostatniej konkurencji tego dnia, czyli biegu na 5000m kobiet wystartowały dwie zawodniczki AZS UMCS Lublin. Izabela Trzaskalska dobiegła do mety na siódmym miejscu, natomiast Angelika Mach zajęła miejsce tuż za swoją koleżanką.

Drugi dzień Mistrzostw był nieco mniej udany w wykonaniu zawodników z naszego województwa. Nie zawiódł oczywiście Paweł Fajdek. Zawodnik Agros Zamość już w drugiej próbie osiągnął bezpieczny rezultat, którego nikt nie zdołał pobić. Wynik 78,80m był poza zasięgiem rywali. Fajdek po raz kolejny udowodnił, że póki co w kraju nie ma sobie równych. Siódme miejsce w tej konkurencji zajął także inny zawodnik Agros Zamość, Norbert Rauhut.
Czwarte miejsce w sztafecie 4x100m zajęli reprezentanci KS AZS-AWF Biała Podlaska w składzie Tomasz Majak, Paweł Stempel, Marek Melech i Karol Musiej.
Oczekiwań nie spełniła Ewa Jacniak, która w biegu na 800m zajęła dopiero piąte miejsce. Dopiero, bowiem sztab szkoleniowy KU AZS UMCS liczył na medal tej zawodniczki. W rywalizacji panów na tym samym dystansie siódme miejsce w finale zajął Sebastian Smoliński. Dwa pierwsze miejsca zajęli kolejno Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.
Z dobrej strony w rzucie dyskiem pokazał się zawodnik KU AZS UMCS Lublin, Olgierd Stański, który z wynikiem 54,60m zakończył zawody na szóstym miejscu. Rywalizację wygrał Piotr Małachowski.

Jutro ostatnia szansa na poprawienie zdobyczy medalowej przez naszych zawodników.