Zwycięstwo MKS-u Selgros Lublin na otarcie łez

MKS Selgros Lublin pokonał Iuventę Michalovce 33:21 w meczu o trzecie miejsce turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń. Było to zwycięstwo na otarcie łez, bo lublinianki przegrywając w sobotę z włoskim Indeco Conversano, straciły szansę na udział w tych prestiżowych rozgrywkach. Na pocieszenie podopiecznym Sabiny Włodek pozostał udział w Pucharze EHF.

Spotkanie od skutecznego rzutu karnego rozpoczęła Iuventa. W miarę wyrównana walka na parkiecie w Lublanie trwała przez kilka kolejnych minut (3:3 w 7′, 5:5 w 14′). Z upływem czasu zaczęła się jednak uwidaczniać przewaga MKS-u Selgros. Po raz ostatni Słowaczki prowadziły w tym meczu w 16′ (7:6). Cztery kolejne trafienia były jednak dziełem mistrzyń Polski.

Drugi kwadrans pierwszej połowy to już sukcesywne budowanie przewagi przez rozzłoszczone sobotnią porażką lublinianki. Dzięki takiej postawie pięć minut przed końcem połowy podopieczne Sabiny Włodek wypracowały sobie sześciobramkową przewagę (14:8). Ostatecznie do przerwy prowadziły różnicą czterech trafień.

Po zmianie stron sygnał do ataku dała Katarzyna Kozimur, która w drugiej połowie celnymi rzutami raz po raz dziurawiła siatkę bramki rywalek (siedem goli w meczu). W 33′ po trafieniu Marty Gęgi z karnego było już 19:12. Chwilę później Polki miały aż dziesięć bramek przewagi i mogły spokojnie złapać drugi oddech.

Kwadrans przed końcem meczu tempo akcji zdecydowanie spadło. Obie drużyny zaczęły popełniać sporo strat, a i celność rzutów znacznie zmalała. Na szczęście przewaga szczypiornistek z Koziego Grodu była nadal bezpiecznie duża (30:17 w 50′). Ostatecznie skończyło się pewnym zwycięstwem MKS-u Selgros 33:21.

Dzięki wygranej z Iuventą, lublinianki zajęły trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym i udział w tegorocznej edycji Pucharu EHF rozpoczną od III rundy tych rozgrywek.

MKS Selgros Lublin – Iuventa Michalovce 33:21 (16:12)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Kozimur 7, Gęga 5, Drabik 4, Matuszczyk 4, Rola 4, Kowalska 3, Nocuń 3, Repelewska 2, Mihdaliova 1, Skrzyniarz, Uzar
Karne: 2/2
Kary:
10 min. (Skrzyniarz – 4 min., Gęga, Drabik, Mihdaliova – po 2 min.).

Iuventa: Alvares Lafuente 2, Medvedova – Levchenko 4, Dubautsova 3, Habankova 3, Chernova 2, Bajciova 1, Dziurova 1, Kisikova 1, Nagyova 1, Rebicova 1, Stefanikova 1, Wollingerova 1, Holesova, Perederiy, Schuster