Artur Renkowski zapewnił Orlętom wygraną nad Avią

Dwa gole Artura Renkowskiego pozwoliły Orlętom Radzyń Podlaski pokonać w środowych derbach województwa lubelskiego Avię Świdnik. 21-letni pomocnik na listę strzelców wpisał się w 22. i w 50. minucie. Natomiast bramkę dla żółto-niebieskich na 1:2 strzelił w 71. minucie Wojciech Białek, który pokonał Krzysztofa Stężałę strzałem z rzutu karnego. – Za nami ciężki mecz, ale uważam, że w pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Wykreowaliśmy sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji i pierwszą z nich wykorzystaliśmy w 22. minucie. Kolejną mogliśmy zamienić na gola kilka minut później, lecz strzał Artura Renkowskiego minimalnie minął słupek. W samej końcówce także Mariusz Chmielewski znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali. Natomiast Avia próbowała grać dłuższymi piłkami, lecz byliśmy na to przygotowani. Po przerwie szybko podwyższyliśmy na 2:0 po bardzo ładnej akcji i podkreślę, że nie ze stałego fragmentu gry, bo wielu kibiców nam zarzuca, że tylko w taki sposób trafiamy do siatki przeciwnika. W pewnym momencie daliśmy się gościom zepchnąć do defensywy i czasami kotłowało się na naszej stronie. Sami też sprokurowaliśmy rzut karny, bo w prostej sytuacji popełniliśmy błąd techniczny. Końcówka tego starcia była nerwowa, ponieważ nie wykorzystaliśmy okazji do tego, żeby rozstrzygnąć losy tego starcia wcześniej, ale uważam, że trzy punkty zasłużenie zostały w Radzyniu Podlaskim – komentuje Rafał Borysiuk, trener gospodarzy.

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski zagrają na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ (31 sierpnia, 17:00). Natomiast Avia Świdnik również w wyjazdowym meczu zmierzy się z Chełmianką Chełm (1 września, 15:00).

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 2:1 (1:0)
Bramki: Artur Renkowski 22′, 50′ – Wojciech Białek 71′ (rzut karny)

Orlęta: Stężała – Ciborowski, Chyła, Kursa, Szymala, Renkowski (88′ Imbronjev), Sadowski (82′ Rycaj), Sułek, Ilczuk (60′ Syryjczyk), Gałązka (66′ Kalita), Chmielewski (88′ Bożym).

Avia: Szelong – Kukułowicz, Głaz, Wójcik (46′ Górka), Kuliga, Kołodziej, Plesz, Szpak, Maluga, Białek, Prędota (61′ Mroczek).

Żółte kartki: Sebastian Głaz, Wojciech Białek, Arkadiusz Górka
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).