Avia lepsza od lidera!

Małą niespodzianką zakończył się mecz 15. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pomiędzy Avią Świdnik a Koroną II Kielce. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego, którzy od czterech kolejek nie potrafili dopisać do swojego dorobku kompletu punktów, pokonali na własnym stadionie lidera tabeli. Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie otrzymali rzut karny, pewnie zamieniony na bramkę przez Wojciecha Białka. Po objęciu prowadzenia gracze Avii nie zwalniali tempa i raz za razem stwarzali zagrożenie, jednak brakowało im szczęścia przy wykończeniu. Uśmiechnęło się ono w 76. minucie, gdy po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Białek. Wynik w 87. minucie ustalił Mateusz Sowiński, strzelając z rzutu karnego jedyną bramkę dla gości. – To było ważne zwycięstwo nad liderem. Korona II Kielce to wymagający przeciwnik i tym lepiej smakują te punkty. Myślę, że druga połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza od pierwszej. Przed przerwą trochę nie weszliśmy piłkarsko w mecz. W drugiej części mieliśmy dużo czystych sytuacji. Niestety nie wykorzystaliśmy ich, a powinniśmy to zrobić, bo później było nerwowo. Dostaliśmy karnego, co do którego mam wątpliwości i zaczęła się nerwówka w końcowej części spotkania. Jednak brawa dla chłopaków za zaangażowanie i determinację. Teraz czekają nas przygotowania do kolejnego trudnego wyjazdu, tym razem do Krakowa, gdzie zmierzymy się z Hutnikiem – mówi Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków (9 listopada, 13:00). Natomiast Korona II Kielce podejmie Podhale Nowy Targ (9 listopada, 13:00).

Avia Świdnik – Korona II Kielce 2:1 (1:0)
Bramki: Wojciech Białek 5′ (rzut karny), 76′ – Mateusz Sowiński 88′ (rzut karny)

Avia: Szelong – Kuliga, Głaz, Górka, Kukułowicz – Kołodziej, Wójcik (82′ Partyka), Maluga, Mroczek (78′ Ozimek) – Białek, Prędota.

Korona: Osobiński – Kloc, Prętnik, Lisowski, Piróg – Dziubek (46′ Jopkiewicz), Petrović (46′ Górski), Sewerzyński (46′ Seweryś), Więckowski, Sowiński – Szałas (70′ Chudecki).

Żółte kartki: Dawid Wójcik, Bartłomiej Kukułowicz, Dariusz Partyka, Bartosz Mroczek, Bartosz Szelong – Michał Dziubek, Zvonimir Petrović, Jakub Górski, Kacper Chudecki
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków).