Avia nie przełamała złej passy w Wiązownicy

W 16. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Avia Świdnik zremisowała na wyjeździe z KS Wiązownica 1:1. Pierwsza połowa niedzielnej konfrontacji zakończyła się bezbramkowym remisem. W 52. minucie żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym podkarpackiego zespołu wynik otworzył Kamil Oziemczuk. Dziesięć minut później reprezentanci Lubelszczyzny mieli bardzo dobrą okazję na powiększenie przewagi, jednak uderzenie Bartosza Mroczka było niecelne. Kwadrans przed końcem gospodarze wyrównali. Rafał Michalik przeprowadził indywidualną akcję i odegrał do Arkadiusza Gila, który pokonał Michała Androsiuka. W końcówce żadna z drużyn nie wyprowadziła decydującego ciosu, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dla Avii remis w Wiązownicy był piątym ligowym meczem z rzędu bez zwycięstwa. – Na pewno nie spodziewaliśmy się tego, że przyjedziemy na ten mecz i będzie łatwo, bo rywale walczą o każdy punkt. Gospodarze podeszli do tego meczu ambicjonalnie, ale piłkarsko też nie wyglądali źle. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, a drużyna z Wiązownicy czekała na szybkie ataki. Trudno nam było stworzyć sytuacje, ponieważ przeciwnik dobrze nas pilnował. W drugiej części zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Pojawiły się akcje i po jednej z nich padła bramka. Niestety nie dowieźliśmy prowadzenia do końca. Nie przecięliśmy podania diagonalnego i po prostym błędzie linii obrony straciliśmy gola. Nie przełamaliśmy złej passy. Zabrakło nam koncentracji w decydujących momentach i nie odnieśliśmy zwycięstwa. Możemy mieć pretensje do siebie, bo mecz dobrze nam się układał, i prowadziliśmy 1:0. Mieliśmy dobrą sytuację, aby powiększyć przewagę, której nie wykorzystaliśmy i później gospodarze wyrównali. Moim zadaniem jest teraz tak ustawić zespół, abyśmy przerwali tę serię bez zwycięstwa. Musimy przygotować się na mecz ze Stalą Kraśnik i spróbować wygrać kolejne spotkanie – mówi szkoleniowiec Avii Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce piłkarze KS Wiązownica mieli się zmierzyć z Podlasiem Biała Podlaska (31 października, 13:00), jednak to spotkanie najprawdopodobniej zostanie przełożone, ponieważ drużyna z Białej Podlaskiej przebywa na kwarantannie. Natomiast Avia Świdnik podejmie Stal Kraśnik (31 października, 13:00).

KS Wiązownica – Avia Świdnik 1:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Gil 76′ – Kamil Oziemczuk 52′

KS: Słysz – Kumor, Staszczak, Mac, K. Telega – A. Kasia, Lorenc, Bentkowski (65′ A. Gil), Janik – Rop, Wydra (73′ Michalik).

Avia: Androsiuk – Dobrzyński (46′ Kuliga), Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski – Maluga (46′ Drozd), Uliczny, Oziemczuk (78′ Ceglarz), K. Mroczek (75′ Wójcik), B. Mroczek – Białek (78′ Szpak).

Żółte kartki: Mateusz Lorenc, Kacper Rop – Rafał Kursa
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).