Avia pokonała Podlasie po meczu pełnym bramek

Hattrick Wojciecha Białka pozwolił Avii Świdnik pokonać Podlasie Biała Podlaska w meczu 9. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi. Ostatecznie żółto-niebiescy pokonali rywali przed własną publicznością 4:2.

Łukasz Mierzejewski:

Za nami trudny mecz z Podlasiem Biała Podlaska, w którym do przerwy prowadziliśmy 2:0. Potem wynik się odmienił i było nerwowo, bo najpierw szybko straciliśmy bramkę, a później rywal wyrównał. Wtedy spotkanie zrobiło się bardzo otwarte. Wyszliśmy ponownie na prowadzenie, lecz myślę, że decydującym momentem w tym spotkaniu był niestrzelony rzut karny przez rywala, obroniony przez Bartka Szelonga. Strzelając na 4:2 zamknęliśmy ten mecz i dopiero po tym mogliśmy odetchnąć. Przeciwnicy byli groźni, bo podnieśli się po naszym prowadzeniu, ale brawa dla moich zawodników za to, że konsekwentnie starali się wykorzystywać sytuacje, które stwarzali.

Adrian Jesionek (asystent Władimira Geworkiana):

Na pewno szkoda tego meczu, bo uważam, że z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na coś więcej, niż na tak pokaźną przegraną. W pierwszej połowie Avia Świdnik lekko nad nami dominowała, natomiast w drugiej części spotkania nasza gra zaczęła się zazębiać. Zaczęliśmy wykorzystywać sytuacje, a bramki, które traciliśmy, to były w dużej mierze błędy indywidualne. Po przerwie mieliśmy dobre momenty, po których strzeliliśmy gole, a do tego mieliśmy rzut karny, który mógł dać nam remis. Skończyło się jednak inaczej, ale nie opuszczamy głów. Razem z trenerem jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu, bo po ciężkiej pracy chłopaki wyglądali nieźle i mamy nadzieję, że zapunktujemy w kolejnych meczach.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz (29 września, 16:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska w zaległym meczu zmierzy się z Motorem Lublin (25 września, 18:00).

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 4:2 (2:0)
Bramki: Wojciech Białek 27′, 45′, 86′, Arkadiusz Górka 72′ – Kamil Dmowski 55′, Karol Buzun 69′

Avia: Szelong – Kuliga, Głaz, Mykytyn (46′ Kołodziej), Kukułowicz – Szpak, Maluga (61′ Partyka), Wójcik (61′ Górka), Mroczek (83′ Plesz) – Prędota (64′ Ceglarz), Białek.

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Konaszewski, Pyrka, Komar – Dmitruk (46′ Buzun), Nieścieruk, Dmowski, Jastrzębski (85′ Kuron) – Zabielski (88′ Kędra), Kosieradzki (80′ Martynek).

Żółte kartki: Eryk Ceglarz, Arkadiusz Górka, Bartosz Szelong, Sebastian Głaz – Karol Buzun, Kamil Dmowski
Niewykorzystany rzut karny: Paweł Komar 79′ (obrona bramkarza)
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).