Avia pokonała Stal i wróciła na dobrą drogę

W ostatnią sobotę października Avia Świdnik podejmowała Stal Kraśnik. Obie ekipy chciały przełamać passę bez wygranej i wreszcie sięgnąć po komplet punktów. Gospodarze ostatnie trzy oczka zgarnęli jeszcze pod koniec września w starciu z Chełmianką Chełm, a później zanotowali cztery remisy i porażkę. Natomiast przyjezdni przystępowali do tego pojedynku po dwóch przegranych. Jak się okazało, ta seria została przedłużona do trzech, ponieważ górą z tej konfrontacji wyszła Avia, pokonując rywali 3:1. − To dla nas ważne zwycięstwo, po tym, gdy ostatnio notowaliśmy rezultaty remisowe. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu pod względem motorycznym i mentalnym, co było widoczne już od pierwszych minut. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, ale niestety je straciliśmy. Mieliśmy lekkie pretensje po tej akcji, ale trzeba będzie przeanalizować czy w tej sytuacji był faul, czy nie. Po obejrzeniu nagrania będziemy mądrzejsi i dowiemy się, czy była to zła interwencja bramkarza, czy też przeciwnik przyczynił się do tego błędu. Stracona bramka nas nie podłamała i dalej dążyliśmy do tworzenia kolejnych sytuacji. To było opłacalne, bo jak się okazało padły po nich kolejne gole. Mieliśmy dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia jeszcze przy wyniku 1:0, dzięki czemu spotkanie wcześniej mogło stać się spokojniejsze. Ważne było trafienie szczególnej urody na 3:1, po ładnej asyście Pawła Ulicznego i jeszcze lepszym wykończeniu Wojciecha Białka, ponieważ w poprzednich kolejkach również prowadziliśmy, ale ostatecznie nie dowoziliśmy prowadzenia do końca. Stal odkryła się, co pozwoliło nam na wychodzenie z szybkimi atakami, lecz brakowało nam ostatniego podania. Trzeba lepiej zachowywać się w takich momentach, bo nie zawsze będziemy znajdować się w sytuacji z takim wynikiem i zapasem bramek − mówi trener Avii Łukasz Mierzejewski.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łagów (7 listopada, 13:00). Natomiast Stal Kraśnik podejmie Podlasie Biała Podlaska (7 listopada, 13:00).

Avia Świdnik − Stal Kraśnik 3:1 (2:1)
Bramki: Kamil Oziemczuk 11′, Bartosz Mroczek 45+1′, Wojciech Białek 46′ − Andrzej Sobieszczyk 35′ (bramka samobójcza)

Avia: Sobieszczyk − Drozd, Górka, Mykytyn, Niewęgłowski – Maluga, Dobrzyński (64′ Wójcik), Uliczny, B. Mroczek  – Oziemczuk (69′ Ceglarz), Białek (76′ K. Mroczek).

Stal: Borusiński − Gajewski, Dyszy, Tadrowski, Michalak – Popiołek, Czelej (88′ Nastałek), Romera, Bartoś – Cybula (75′ Wolski), Zawierucha.

Żółte kartki: Rafał Dobrzyński − Adrian Popiołek
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

fot. Avia Świdnik (archiwum)

0 0 votes
Article Rating