Avia poszukuje środkowego pomocnika, a Chełmianka zdobywa kolejne doświadczenie

Avia poszukuje środkowego pomocnika, a Chełmianka zdobywa kolejne doświadczenie

Pierwsze sparingi w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą zespoły Avii Świdnik i Chełmianki Chełm. Sobotni mecz zakończył się wygraną żółto-niebieskich, którzy w ostatnich dniach pozyskali nowego bramkarza Bartosza Szelonga (24-latek został wypożyczony na sezon z GKS-u Jastrzębie) oraz przedłużyli kontrakty z Dawidem Kuligą, Dominikiem Malugą i Piotrem Prędotą. Na zupełnie innym biegunie jest drużyna Chełmianki, z którą rozstają się kolejni piłkarze. Z III-ligowcem w tym tygodniu pożegnał się pomocnik Hubert Kotowicz, który zasilił Lewart Lubartów. W Chełmie nie zagra już także Michał Efir i prawdopodobnie Krzysztof Zawiślak (aktualnie przebywa na testach w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski). 

Łukasz Mierzejewski: 

Wiadomo, że kadrowo nie wyglądamy jeszcze optymalnie. Cały czas poszukujemy środkowego pomocnika, tym bardziej że kontuzjowany jest Dawid Wójcik. Mecz z Chełmianką Chełm pokazał nam, co jest do poprawy w naszej grze, ponieważ pojawiły się i lepsze i gorsze momenty. Teraz musimy wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Zawodnicy testowani? Będziemy przyglądać im się do kolejnego sparingu. 


Artur Bożyk:

Każde doświadczenie jest dla nas cenne i nie inaczej to wygląda po sparingu z Avią Świdnik. Rywale stworzyli sobie więcej sytuacji od nas i szczególnie w drugiej połowie zarysowała się ich przewaga. Konsekwencją tego jest wynik 0:2. Zawodnicy testowani? Temat ich zapoznawania się z nami będzie kontynuowany. Wszystko wskazuje na to, że Chełmianka Chełm będzie musiała sobie teraz radzić bez jedenastu zawodników, którzy byli z nami w poprzednim sezonie. 

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Avia Świdnik zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski (17 lipca, 12:00). Natomiast Chełmianka Chełm zagra z Sokołem Konopnica (17 lipca, 17:30).

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 2:0 (2:0)
Bramki: Piotr Prędota 29′, Wojciech Białek 33′

Avia: (I połowa) Piotrowski – Kuliga, Głaz, Lusiusz, zawodnik testowany I, Plesz – Maluga, Szpak, Białek, zawodnik testowany II – Prędota. (II połowa) Szelong – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Lusiusz, Śliwa, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Poleszak, Jaśkiewicz, zawodnik testowany V, Ozimek.

Chełmianka: Osuch – Kożuchowski, J. Niewęgłowski, Myszka, Kwiatkowski, Kuśmierz, Salewski, Uliczny, zawodnik testowany I, Kocoł, zawodnik testowany II oraz Szymkowiak, Grądz, Dobrzyński, Rak, Dąbrowski, Wójcicki, Maliszewski.

fot. MKS Avia Świdnik