Avia wywalczyła punkt w Dębicy

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie 12. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi pomiędzy Wisłoką Dębica a Avią Świdnik. Ekipa z lotniczego miasta przystępowała do tej konfrontacji w roli faworyta. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2020/2021, zdobywając 21 punktów w pierwszych dziesięciu spotkaniach ligowych. W meczu z Wisłoką niezwykle skuteczni w ostatnim czasie świdniczanie nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali i zanotowali pierwszy remis w trwających rozgrywkach. – W pierwszej połowie mieliśmy problemy z dokładnością podań i popełniliśmy wiele błędów własnych. Przed przerwą stworzyliśmy sobie jedną czystą okazję po stałym fragmencie gry, której nie wykorzystaliśmy. W drugiej części wyglądaliśmy lepiej. Doszliśmy do dwóch sytuacji, które jednak nie zakończyły się bramkami. Rywale również mieli swoje szanse i uważam, że remis jest sprawiedliwym rezultatem. Nie będziemy co mecz strzelać trzech lub pięciu goli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeciwnicy nas analizują. Wisłoka mocno nam się przeciwstawiła i szanujemy ten punkt. Pracujemy dalej, przygotowując się do meczu z Lewartem – wyjaśnia szkoleniowiec Avii Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Wisłoka Dębica zagra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska (3 października, 14:00). Natomiast Avia Świdnik podejmie Lewart Lubartów (3 października, 15:00).

Wisłoka Dębica – Avia Świdnik 0:0

Wisłoka: Dybski – Remut, Cabała, Partyka – Król, Prokop (78′ Palonek), Fedan, Łanucha, Rębisz (75′ Kogut) – Kamiński (75′ Siedlik), Sojda (87′ Lubera).

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski – Maluga, Uliczny, Oziemczuk (70′ Szpak), Wójcik (46′ Drozd), B. Mroczek (46′ K. Mroczek) – Białek (60′ Górka).

Żółte kartki: Hubert Król – Bartosz Mroczek, Paweł Uliczny, Roman Mykytyn, Rafał Kursa, Dominik Maluga
Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ).