Avia z pierwszą wygraną na wyjeździe

Po pierwszy komplet punktów w wyjazdowym meczu sięgnęli piłkarze Avii Świdnik, którzy w ramach 8. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi wygrali z Wólczanką Wólka Pełkińska. Gola na wagę trzech oczek zdobył tuż przed przerwą Wojciech Białek. – W końcu przełamaliśmy się na wyjeździe. Trzeba też przyznać, że zagraliśmy dobry mecz. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była taka, jakbyśmy sobie tego życzyli, bo dotychczas różnie to wychodziło. Od początku jednak dobrze weszliśmy w to spotkanie i to zadecydowało o naszym zwycięstwie. Mateusz Ozimek w wyjściowym składzie? Po ostatnim dobrym występie postanowiliśmy dać mu szansę. W tym starciu dołożył asystę i możemy cieszyć się z tego, że w zespole jest zdrowa rywalizacja – mówi Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Avia Świdnik podejmie Podlasie Biała Podlaska (21 września, 16:00). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ (20 września, 16:00).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 0:1 (0:1)
Bramka: Wojciech Białek 43′

Avia: Szelong – Kuliga, Głaz, Mykytyn, Kukułowicz – Wójcik (63′ Kołodziej), Maluga, Ozimek (90′ Partyka), Mroczek (56′ Szpak), Prędota – Białek (73′ Ceglarz).

Żółte kartki dla Avii: Dawid Kuliga, Bartłomiej Kukułowicz
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków).