Avia z pierwszą wygraną w lidze

Avia z pierwszą wygraną w lidze

W zaległym meczu 2. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi Avia Świdnik pokonała Stal Stalową Wolę 3:1. Dla żółto-niebieskich to premierowa wygrana w nowym sezonie. – Był to dobry mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza jego druga połowa. W pierwszej części spotkania mieliśmy problemy w środku pola, ale potem skorygowaliśmy nasze ustawienie i było lepiej. Oczywiście różnie mogło się to starcie potoczyć, bo oba zespoły miały dobre sytuacje do strzelenia goli. My możemy cieszyć się z tego, że po naszej stronie pojawiła się w dobrym momencie skuteczność. Myślę, że moim zawodnikom doda to wiary. Liga jest wyrównana i takie aspekty, jak dyspozycja dnia czy nastawianie mentalne są kluczowe. Teraz oczywiście możemy się cieszyć, ale już należy myśleć o kolejnym meczu – podsumował trener Łukasz Mierzejewski. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Avia Świdnik podejmie Podlasie Biała Podlaska (22 sierpnia, 17:00). Natomiast Stal Stalowa Wola także u siebie zagra z Wólczanką Wólka Pełkińska (23 sierpnia, 17:00).

Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola 3:1 (1:1)
Bramki: Rafał Kursa 24′, Dominik Maluga 66′, Wojciech Białek 70′ – Michał Fidziukiewicz 11′

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Niewęgłowski, Szpak (46′ Maluga), Wójcik, Uliczny, B. Mroczek (85′ Ceglarz), K. Mroczek (88′ Oziemczuk), Białek.

Żółte kartki: Krystian Mroczek, Rafał Kursa – Rafał Surmiak, Wiktor Stępniowski
Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

fot. Avia Świdnik (archiwum)