Avia zostawiła punkty w Krakowie

Drugą porażkę pod wodzą Tomasza Bednaruka odnieśli piłkarze Avii Świdnik. Żółto-niebiescy w sobotnim meczu ulegli 0:1 Hutnikowi Kraków. – W pierwszej połowie to my byliśmy lepszym i bardziej zorganizowanym zespołem. Stworzyliśmy sobie wiele bardzo klarownych sytuacji. Zabrakło nam jednak wykończenia. Myliliśmy się dosłownie o centymetry. Po dośrodkowaniu zawodnik Hutnika wyprzedził naszych obrońców i uderzył głową w światło bramki. W drugiej połowie po kolejnej kartce dla Krystiana Mroczka musieliśmy zmienić taktykę. Nastawiliśmy się bardziej na kontry i stałe fragmenty gry. Nie było tak, że to gospodarze nas zdominowali, bo cały czas byliśmy w grze. Dalej byliśmy niebezpieczni i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Niestety nie udało nam się zapunktować – ubolewa szkoleniowiec Avii.

Hutnik Kraków – Avia Świdnik 1:0 (1:0)
Bramka: Dariusz Gawęcki 36′

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Drelich, Lusiusz – Mroczek, Głaz, Maluga (75′ Koczon), Wołos (63′ Kołodziej), Białek – Prędota (75′ Szpak).

Żółte kartki dla Avii: Krystian Mroczek x2, Dominik Maluga
Czerwona kartka: Krystian Mroczek 60′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).