Dodatkowa kasa dla Avii

Na czwartkowej konferencji prasowej Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika podziękował siatkarzom Avii za udany sezon oraz zobowiązał się do przekazania dodatkowych środków na sekcję piłkarską i siatkarską. Sportowcy mają otrzymać po 100 tysięcy złotych.

Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Oprócz burmistrza wzięli w nim udział Łukasz Reszka, prezes MKS Avia oraz Jakub Guz, kapitan siatkarzy i Wojciech Białek, drugi kapitan piłkarzy żółto-niebieskich.

– Cieszę się, że już w pierwszym roku funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego nasi siatkarze włączyli się do walki o awans do I ligi – mówi Waldemar Jakson. – To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję, powołując spółkę, która zajęła się kierowaniem żółto-niebieskimi. Dziękuję za sezon pełen emocji, za wygranie wszystkich meczów przed własną publicznością. Jesteście wspaniałą wizytówką Świdnika. Doceniając Waszą pracę, chcę poinformować, że miasto przekaże dodatkowe 100 tysięcy złotych na dalszy rozwój sekcji. Mówiąc o Avii, nie mogę oczywiście zapomnieć o naszych piłkarzach, którzy są rewelacją rundy wiosennej w trzeciej lidze. Wiem, że w tym roku nie udało się nikomu wywieźć z ich boiska choćby jednego punktu. Obiecuję, że jeśli ta bardzo dobra passa zostanie utrzymana oraz wygramy derby z Motorem Lublin, oni także będą mogli liczyć na dodatkowe środki, w kwocie 100 tysięcy złotych – zapewnia burmistrz.

– Dziękuję burmistrzowi za zaufanie. Podchodzę do tego, jak do kolejnego wyzwania. Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby twierdza Świdnik pozostała niezdobyta i to nie tylko do końca tego sezonu, a piłkarze przywieźli z Lublina zwycięstwo – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia.

Władze klubu rozpoczęły właśnie rozmowy z siatkarzami w sprawie przedłużenia kontraktów oraz przygotowują kilka wzmocnień na najbliższy sezon. Przed piłkarzami zostało jeszcze sześć kolejek do końca sezonu, w tym najważniejszy mecz rundy, derby Lubelszczyzny z Motorem na Arenie Lublin (9 czerwca).

źródło: informacja prasowa

fot. Tomasz Filipiuk