Kadra Avii Świdnik na rundę jesienną sezonu 2019/2020

Do pierwszego meczu rundy jesiennej w grupie IV III ligi pozostało już tylko trzy dni. Piłkarze Avii Świdnik na inaugurację udadzą się Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zagrają z KSZO. W kolejnym odcinku naszego “Skarbu kibica” przedstawiamy właśnie ekipę Łukasza Mierzejewskiego, który przed sezonem 2019/2020 objął kadrę żółto-niebieskich. 

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O oknie transferowym: 

Łukasz Mierzejewski (trener Avii Świdnik): Z zawodników ofensywnych, których pozyskaliśmy, jestem zadowolony. Nie udało nam się nikogo znaleźć do formacji obronnej, gdzie jest taka potrzeba i do linii środka, żeby zwiększyć rywalizację w zespole. Niestety nie dogadaliśmy się z nikim, bo negocjacje z potencjalnymi nabytkami gdzieś po drodze się ucięły. 

O sparingach i okresie przygotowawczym: 

Łukasz Mierzejewski: Wszystkie mecze były dla nas pożyteczne, szczególnie te przegrane. Z nich można łatwiej wyciągnąć wnioski i poprawić niektóre elementy. Szkoda, że nie wszyscy zawodnicy mogli uczestniczyć w przygotowaniach, ponieważ z powodów zdrowotnych wypadli Dawid Wójcik i Konrad Kołodziej, a są to gracze, którzy spokojnie mogą aspirować do gry w pierwszym składzie. Obaj weszli już w trening, choć wiadomo, że jeszcze nie na 100%. 

O pierwszym meczu (z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski):

Łukasz Mierzejewski: Mamy plan na to spotkanie i zobaczymy czy uda nam się go zrealizować. Okaże się, czy praca w mikrocyklu przedmeczowym i założenia, które sobie zakładamy, zdadzą egzamin. 

O celu:

Łukasz Mierzejewski: Celem jest wygranie każdego najbliższego meczu. Na tym będziemy się koncentrowali. Oczywiście, że każdy chciałaby zająć, jak najwyższe miejsce, ale nie ma sensu wybiegać tak daleko w przyszłość. 


LETNIE GRY SPARINGOWE AVII ŚWIDNIK

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 2:0
Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 3:2
Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 6:0
Avia Świdnik – Granit Bychawa 5:0
Lewart Lubartów – Avia Świdnik 1:0
Victoria Sulejówek – Avia Świdnik 0:3


LETNIE TRANSFERY AVII ŚWIDNIK

Odeszli: Tomasz Bednaruk (trener), Rafał Wiącek (drugi trener), Sebastian Orzędowski (Świdniczanka Świdnik Mały), Piotr Darmochwał (Motor Lublin, powrót z wypożyczenia), Łukasz Strug (Granit Bychawa), Daniel Koczon, Przemysław Dwórzyński, Sebastian Dziedzic, Krystian Mroczek, Adrian Wójcicki (szukają klubów)

Przyszli: Łukasz Mierzejewski (trener), Michał Macek (drugi trener i trener bramkarzy), Damian Szpak (Chełmianka Chełm), Bartosz Szelong (GKS Jastrzębie, wypożyczenie), Eryk Ceglarz (Soła Oświęcim), Bartłomiej Kukułowicz (Górnik Łęczna, wypożyczenie), Bartosz Mroczek (Górnik Łęczna)


KADRA AVII ŚWIDNIK NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2019/2020

Bramkarze: Piotr Piotrowski, Bartosz Szelong

Obrońcy: Dawid Kuliga, Konrad Kołodziej, Roman Mykytyn, Mateusz Lusiusz, Bartłomiej Kukułowicz

Pomocnicy: Sebastian Plesz, Krzysztof Jaśkiewicz, Mateusz Ozimek, Dominik Maluga, Dawid Wójcik, Sebastian Głaz, Dariusz Partyka, Krystian Śliwa, Damian Szpak, Bartosz Mroczek

Napastnicy: Piotr Prędota, Wojciech Białek, Eryk Ceglarz.

fot. MKS Avia Świdnik

0 0 vote
Article Rating