Motor przewyższył Avię! Sobotnie derby Lubelszczyzny dla podopiecznych Roberta Góralczyka

Derby Lubelszczyzny rozgrywane w trzeci weekend marca na Arenie Lublin pomiędzy miejscowym Motorem a Avią Świdnik zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 1:0 po bramce Michała Palucha. Sobotni mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Roberta Góralczyka, którzy już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą najpierw Kamila Pajnowskiego, a następnie Bartosza Waleńcika. Tego pierwszego ubiegł bramkarz gości Adrian Wójcicki, a drugiego… poprzeczka. W kolejnych fragmentach spotkania dalej grę prowadzili żółto-biało-niebiescy, a ziściło się to w 22. minucie, kiedy to Michał Paluch po podaniu Konrada Nowaka z bardzo bliskiej odległości trafił do bramki rywali. Goście nastawili się głównie na kontry, z których jednak nic nie wychodziło i więcej goli przed przerwą nie padło. Druga odsłona derbowego pojedynku rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Lublinianie groźnie atakowali na połowie przyjezdnych, a zespół prowadzony przez Tomasza Bednaruka miał problemy z konstruowaniem akcji. Pół godziny przed zakończeniem meczu żółto-niebiescy przebudzili się, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania i trzy punkty zasłużenie zostały w Lublinie.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Sołą Oświęcim (23 marca, 16:00). Natomiast Avia Świdnik podejmie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (23 marca, 15:00).

Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Paluch 22′

Motor: Olszewski − Cichocki, Waleńcik, Ranko, Pajnowski – Nowak (83′ Michota), Poźniak (77′ Sz. Kamiński), Gałecki, Bonin (90+1′ Pożak), Brzyski – Paluch (67′ M. Majewski).

Avia: Wójcicki – Kuliga, Dwórzyński, Mykytyn, Lusiusz (73′ Głaz) – Maluga (87′ Koczon), Mroczek, Wójcik (90+1′ Jaśkiewicz), Orzędowski, Dziedzic – Białek (77′ Prędota).

Żółte kartki: Kamil Pajnowski, Grzegorz Bonin – Przemysław Dwórzyński, Roman Mykytyn, Dawid Kuliga, Sebastian Orzędowski, Krzysztof Jaśkiewicz