Pasiaki o krok od awansu. Bezradna Avia

Jeżeli Motor Lublin nie zwycięży z Orlętami Radzyń Podlaski, straci już nawet matematyczne szanse na awans do II ligi. Wszystko dlatego, że swój kolejny mecz wygrała Resovia. Pasiaki nie miały większych problemów z pokonaniem Avii Świdnik. Podopieczni Dominika Bednarczyka postawili opór jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 0:0. Po przerwie Piotra Piotrowskiego pokonali: Szymon Kaliniec, Damian Barszczak i Bartłomiej Buczek (z rzutu karnego).

POMECZOWY KOMENTARZ

Tomasz Bednaruk (asystent Dominika Bednarczyka): – Do momentu utraty bramki na 0:1 byliśmy równorzędnym rywalem dla Resovii, a nawet mieliśmy klarowniejsze sytuacje. W pierwszej połowie bramkarza gości lobował Wojtek Białek, lecz piłka spadła na górną siatkę. W drugiej odsłonie, przy stanie 0:0, znów idealną szansę miał Wojtek. Nasz napastnik wygrał pojedynek jeden na jeden w szesnastce rzeszowian, mógł podać do Dominika Malugi, lecz zdecydował się na strzał i nie trafił w światło bramki. Gdyby udało się otworzyć wynik, mecz wyglądałby inaczej. Niestety, po naszym stałym fragmencie gry, przyjezdni wyszli z kontrą, po której dostaliśmy bramkę. Zwracaliśmy uwagę na to, by unikać takich sytuacji, lecz się nie udało. Od tamtej pory to była już równia pochyła, wszystko siadło. Za chwilę, po stałym fragmencie, było 0:2 i spotkanie się zamknęło. Resovia grała bardzo solidnie i ciężko było nam coś zrobić. To najlepszy zespół, który w tym sezonie przyjechał do Świdnika, solidny w każdej formacji, wyrachowany i do bólu skuteczny. Przy stanie 0:0 oglądaliśmy piłkarskie szachy, dużo twardej i męskiej gry, jednak ostatnie trzydzieści minut z naszej strony było bardzo słabe. Mogliśmy zaliczyć honorowe trafienie, ale Mateusz Wołos nie wykorzystał swoich szans. Szkoda, bo mocno mobilizowaliśmy się na to spotkanie, lecz trafiliśmy na bardzo silnego rywala. W środę koniecznie musimy zapunktować, bo już dawno tego nie zrobiliśmy.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjedzie z Motorem Lublin (9 czerwca, 17:00). Wcześniej, bo 6 czerwca o godzinie 17:30, podopieczni Dominika Bednarczyka zmierzą się w wyjazdowym starciu ze Spartakusem Daleszyce w zaległym spotkaniu 20. kolejki grupy IV III ligi.

Avia Świdnik – Resovia 0:3 (0:0)
Bramki: Szymon Kaliniec 50′, Damian Barszczak 56′, Bartłomiej Buczek 71′ (rzut karny)

Avia: Piotrowski – Jarzynka, Drelich, Kołodziej, Barański – Maluga (75′ Wołos), Głaz (61′ Orzędowski), Czułowski, Mroczek, Białek (75′ Nowak) – Prędota.

Resovia: Pietryka – Kantor, Domoń, Barszczak, Drobot (89′ Cach), Ogrodnik (79′ R. Adamski), Kaliniec, Frankiewicz, Feret (79′ Twardowski), B. Buczek (76′ Pyrdek), Hass (73′ Kwiek).