Pierwsza połowa dla Chełmianki. Druga dla Avii

Rzutem na taśmę zawodnicy Avii Świdnik wywalczyli punkt w niedzielnym meczu 6. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym mierzyli się na wyjeździe z Chełmianką Chełm. Podopieczni Artura Bożyka do 51. minuty prowadzili z rywalami 2:0. Wtedy kontaktowe trafienie zaliczył były piłkarz biało-zielonych, Damian Szpak. Natomiast gola na wagę remisu zdobył w 94. minucie Wojciech Białek.

Artur Bożyk:

Zagraliśmy dwie różne połowy, z tym że ta druga była o wiele słabsza. Zbyt dużo było w niej bojaźni po straconej bramce na 1:2. Drugi gol dla gości wisiał praktycznie w powietrzu. Nam zabrakło dłuższego utrzymania się przy piłce, szczególnie na połowie przeciwnika. Rywale byli bardzo groźni po stałych fragmentach gry, a ponadto wykorzystali swoje doświadczenie, którego nam zabrakło i przez to nie możemy cieszyć się z kompletu punktów.

Łukasz Mierzejewski:

To kolejny mecz, w który słabo wchodzimy i musimy nad tym popracować, bo tak nie może być, że już na początku tracimy gola. Bramkarz sparował piłkę do boku, zabrakło asekuracji i Chełmianka Chełm prowadziła 1:0. Od tego momentu musieliśmy gonić wynik, a jeśli chcemy punktować, zwłaszcza na wyjazdach, to nie możemy doprowadzać do takich sytuacji. Po przerwie dobrze zareagowaliśmy na to, co działo się na boisku i zdecydowanie lepiej weszliśmy w drugą połowę. Walczyliśmy do końca i opłaciło nam się to, bo zdołaliśmy wyrównać w doliczonym czasie gry. W takich okolicznościach musimy docenić punkt, który zdobyliśmy.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z Koroną II Kielce (8 września, 16:00). Natomiast Avia Świdnik podejmie Podhale Nowy Targ (7 września, 12:00).

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik 2:2 (2:0)
Bramki: Norbert Myszka 12′, Volodymyr Hladkyy 24′ (rzut karny) – Damian Szpak 52′, Wojciech Białek 90+4′

Chełmianka: Osuch – Wołos, J. Niewęgłowski, Myszka, Dobrzyński (58′ Warecki), Kraśniewski, Uliczny, Czułowski, D. Niewęgłowski, Wolski (79′ Kwiatkowski), Hladkyy (90′ Kuśmierz).

Avia: Szelong − Plesz (63′ Ceglarz), Mykytyn, Głaz, Kukułowicz, Górka (46′ Szpak), Maluga, Mroczek (46′ Wójcik), Kuliga, Białek, Prędota.

Żółte kartki: Rafał Dobrzyński – Dominik Maluga, Roman Mykytyn
Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków).