Piłkarze Avii Świdnik ruszyli z treningami przed nowym sezonem

W siedemnastu spotkali się na pierwszym treningu w okresie przygotowawczym do sezonu 2019/2020 piłkarze Avii Świdnik. Piątkowe zajęcia poprowadził nowy trener III-ligowca, Łukasz Mierzejewski.

Za nami trening wprowadzający w pierwszy mikrocykl. Odbyliśmy zajęcia z piłką w formie tlenowej, które zakończyliśmy grą – mówi popularny “Mierzej”. Na kolejnym treningu zawodnicy ze Świdnika spotkają się w sobotę przed południem.

Wśród ćwiczących z różnych powodów zabrakło m.in: Sebastiana Głaza, Dawida Kuligi (ta dwójka ma dołączyć do zespołu w poniedziałek) i Piotra Prędoty.

Pierwszy trening z żółto-niebieskimi odbył za to nowy nabytek Avii, Damian Szpak. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych transferów do dumy lotniczego miasta? – Myślę, że jakieś decyzje zapadną w przyszłym tygodniu. Tym bardziej że musimy wzmocnić zespół, szczególnie na pozycjach, na których nastąpiły ubytki – komentuje trener świdniczan.

W nadchodzącym sezonie w barwach Avii nie wystąpią: Sebastian Orzędowski, Daniel Koczon, Sebastian Dziedzic, z którymi nie zostały przedłużone umowy, Łukasz Strug (skończyło mu się wypożyczenie z Piaskovii Piaski), Piotr Darmochwał (wrócił do Motoru Lublin) i Adrian Wójcicki. Dotychczasowy bramkarz nie przedłużył kontraktu z żółto-niebieskimi.

Do sztabu szkoleniowego Łukasza Mierzejewskiego dołączył Michał Macek (ostatnio związany z Sokołem Zwierzyniec), który będzie pełnił funkcję asystenta szkoleniowca i trenera bramkarzy.

PLAN SPARINGÓW AVII ŚWIDNIK

13.07 – Chełmianka Chełm
17.07 – Orlęta Radzyń Podlaski
20.07 – Podlasie Biała Podlaska
24.07 – Granit Bychawa
27.07 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
3.08 – Victoria Sulejówek.

fot. Avia Świdnik

0 0 votes
Article Rating