Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Avii Świdnik

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu Avii Świdnik
Z Łukaszem Mierzejewskim na ławce trenerskiej do sezonu 2019/2020 przystąpiła drużyna Avii Świdnik. Pod wodzą nowego szkoleniowca żółto-niebiescy wywalczyli 27 punktów, co należy uznać za niezły wynik i dobry prognostyk przed rundą wiosenną, do której świdniczanie przystąpią z bardzo delikatnymi roszadami w składzie. 

AVIA ŚWIDNIK W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 7
Punkty: 27
Zwycięstwa: 7
Remisy: 6
Porażki: 5
Bramki strzelone: 26
Bramki stracone: 27
Najwyższe zwycięstwo: 4:2 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka: 0:5 ze Stalą Kraśnik

Zwycięstwa u siebie: 5
Remisy u siebie: 2
Porażki u siebie: 2
Bramki strzelone u siebie: 12
Bramki stracone u siebie: 8
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 4:2 z Podlasiem Biała Podlaska
Najwyższa porażka u siebie: 1:2 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Zwycięstwa na wyjeździe: 2
Remisy na wyjeździe: 4
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 14
Bramki stracone na wyjeździe: 19
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:0 z Wisłą Sandomierz
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:5 ze Stalą Kraśnik

NAJSKUTECZNIEJSI

Wojciech Białek – 12 goli
Piotr Prędota – 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Łukasz Mierzejewski: – Pod względem punktowym możemy być zadowoleni z tej rundy. Nie mamy wielkiej straty do zespołów z czuba tabeli, choć nie mamy też wielkiej przewagi nad drużynami, które są za nami. Początek sezonu był mocno przeplatany w naszym wykonaniu. Nie szło nam zwłaszcza na wyjazdach, bo u siebie spisywaliśmy się całkiem dobrze. Od meczu z Chełmianką Chełm (remis 2:2 w 6. kolejce – przyp. red.) wszystko jednak poukładaliśmy. Przydarzyły nam się oczywiście słabsze spotkania, ale należy podkreślić to, że w żadnym z nim nie kalkulowaliśmy. Oczywiście, że boli porażka 0:5 ze Stalą Kraśnik (w 3. kolejce – przyp. red.), ale lepiej przegrać raz 0:5 niż cały czas po 0:1. Pod kątem analizy na pewno był to dobry mecz, z którego wyciągnęliśmy wnioski. Z każdym przeciwnikiem graliśmy otwartą piłkę i w każdym starciu dążyliśmy do zwycięstwa. Moi zawodnicy przekonali się do tego, że są w stanie z każdym zwyciężać i poczuli to na własnej skórze. To dodawało im wiary, co zaowocowało tym, że zaczęliśmy tworzyć drużynę. Dla mnie, jako dla trenera jest to bardzo ważne, ponieważ dążyłem do tego, aby stworzyła się grupa, która zawsze będzie walczyła o wygraną. Przed nami teraz poprawa wyniku lub ewentualnie jego utrzymanie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że runda wiosenna będzie trudniejsza.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki:Chciałbym wzmocnić się w każdej formacji, ale o to będzie trudno. Na ten moment mogę powiedzieć, że prowadzimy rozmowy z dwoma zawodnikami i robimy wszystko, aby podpisać z nimi kontrakty. Na te dwa transfery jest zgoda zarządu. Być może skład uzupełnimy jeszcze jakimś młodzieżowcem.

Ubytki:Nie przedłużamy kontraktu z Mateuszem Lusiuszem, któremu wygasa kontrakt. Być może Dariusz Partyka uda się na wypożyczenie do Stali Kraśnik.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

7.01 – pierwszy trening
18.01 – Polonia Warszawa
25.01 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
1.02 – Pogoń Siedlce
8.02 – Lewart Lubartów
15.02 – Łada 1945 Biłgoraj
18.02 – Włodawianka Włodawa
22.02 – Ursus Warszawa
29.02 – Granit Bychawa.

* bilans po 18. kolejkach

fot. MKS Avia Świdnik

0 0 vote
Article Rating