Powiślak podołał Avii

W sobotnim sparingu Avia Świdnik zremisowała 2:2 z grającym klasę niżej IV-ligowym Powiślakiem Końskowola, dla którego był to pierwszy sprawdzian tej zimy. W składzie podopiecznych Łukasza Gizy zabrakło Łukasza Mietlickiego oraz Damiana Miazgi, którzy rozstali się z klubem przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019. 

Łukasz Giza: 

O PRZEBIEGU MECZU

Pierwszy raz wyszliśmy na duże boisko, dlatego nasza gra nie była rewelacyjna. Było dużo szarpanej gry i pojawiło się wiele niedokładności. Nie mogliśmy się przyzwyczaić. Nie ma też co narzekać, bo chłopaki wybiegali swoje i to jest najważniejsze.

O ZAWODNIKACH TESTOWANYCH

Sprawdzamy trzech zawodników, są to młodzieżowcy Wisły Puławy: środkowy obrońca i dwaj boczni pomocnicy. W tym tygodniu okaże się, czy z nami zostaną, ale myślę, że tak.

Avia Świdnik – Powiślak Końskowola 2:2 (0:0)
Bramki: Dominik Maluga, Krystian Mroczek – Patryk Grzegorczyk, Adrian Dudkowski

Avia: Wójcicki (46′ Piotrowski), zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III (46′ Koczon), zawodnik testowany IV (78′ Niewiński), Kołodziej (46′ Mykytyn), Głaz (55′ Mroczek), Maluga (66′ Wójcik), zawodnik testowany V, Białek (46′ Strug), Prędota (60′ Białek).

Powiślak: Kasperek – Antoniak, Grzegorczyk, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Bogusz, Giziński, zawodnik testowany III, Dudkowski, Koprucha, Bielak oraz Kłyk, Pyda, Pięta, Rułka, Murat, dwóch zawodników testowanych.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)