Rafał Król poprowadził Stal Kraśnik do zwycięstwa nad Avią Świdnik!

W meczu 3. kolejki grupy IV III ligi Stal Kraśnik po raz drugi w tym sezonie sięgnęła po komplet punktów. Podopieczni Jarosława Pacholarza okazali się lepszym zespołem od Avii Świdnik, którą podejmowali w trzeci weekend sierpnia. Bohaterem spotkania został strzelec czterech bramek, Rafał Król. 30-latek pokonał Piotra Piotrowskiego najpierw w 13. minucie, kiedy to uderzył z dystansu, a następnie w 44. minucie meczu, pakując piłkę do siatki głową z bliskiej odległości po fantastycznej wrzutce Jakuba Gajewskiego. Ekipa prowadzona przez Łukasza Mierzejewskiego w pierwszej połowie szukała swoich szans głównie po stałych fragmentach gry, ale bezskutecznie. Po przerwie obie drużyny grały akcja za akcję, lecz w 62. minucie ponownie dał o sobie znać Rafał Król, który po raz kolejny tego dnia umieścił futbolówkę w siatce gości po uderzeniu głową. Zawodnik Stali tym razem wykorzystał podanie od Pawła Kaczmarka. W samej końcówce kraśniczanie dwukrotnie jeszcze pokonali golkipera żółto-niebieskich. Najpierw w 89. minucie ponownie za sprawą niezawodnego Rafała Króla, a w doliczonym czasie gry dzięki Jakubowi Kmicie, który ustalił rezultat niedzielnej konfrontacji na 5:0.

W następnej kolejce Stal Kraśnik zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ (24 sierpnia, 17:00). Natomiast Avia Świdnik podejmie Motor Lublin (24 sierpnia, 17:00).

Stal Kraśnik – Avia Świdnik 5:0 (2:0)
Bramki: Rafał Król 13′, 44′, 62′, 89′, Jakub Kmita 90+1′

Stal: Borusiński – Gajewski, Mazurek, Tadrowski (57′ Świech), Lutsyk (57′ Kudryavtsev) – Kaczmarek, Wawryszczuk (70′ Skrzyński), R. Król, Czelej (80′ Kmita) – K. Król (77′ Nastałek), Popiołek.

Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Wójcik (46′ Mroczek), Mykytyn – Ceglarz, Kołodziej (65′ Partyka), Plesz (69′ Kuliga), Szpak (46′ Maluga) – Białek (85′ Ozimek), Prędota.

Żółte kartki: Kamil Król, Anton Lutsyk – Bartłomiej Kukułowicz, Sebastian Głaz
Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).