Remis Avii z wiceliderem tabeli

Podziałem punktów zakończył się mecz 15. kolejki grupy IV III ligi, w którym Avia Świdnik podejmowała Wisłę Sandomierz. Dla podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego to trzeci remis w trwającym sezonie. – Pierwsza połowa tego spotkania w naszym wykonaniu była lepsza niż druga. Mieliśmy optyczną przewagę , co przełożyło się na gola i prowadzenie do przerwy. Po niej słabiej rozpoczęliśmy. Szybko straciliśmy bramkę z rzutu karnego, czego można było uniknąć. Uważam, że podobnie było przy drugim straconym golu. Przy wyprowadzaniu piłki od bramkarza, zanotowaliśmy niecelne podanie i Wisła Sandomierz wykorzystała nasz błąd. Nie poddaliśmy się po tym, tylko walczyliśmy do końca i doprowadziliśmy do remisu. Mierzyliśmy się z solidnym rywalem, więc należy docenić zdobyty punkt – podsumowuje szkoleniowiec żółto-niebieskich.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z KS Wiązownica (25 października, 14:00). Natomiast Wisła Sandomierz podejmie Podlasie Biała Podlaska (25 października, 14:00).

Avia Świdnik – Wisła Sandomierz 2:2 (1:0)
Bramki: Wojciech Białek 17′, Damian Szpak 70′ – Mirosław Kmiotek 50′ (rzut karny), Kamil Bełczowski 65′

Avia: Sobieszczyk − B. Mroczek, Kursa, Mykytyn, Dobrzyński, Białek, Drozd, Uliczny, K. Mroczek (83′ Górka), Niewęgłowski, Oziemczuk (67′ Ceglarz).

Żółte kartki dla Avii: Rafał Kursa*
Sędziował: Artur Szelc (Krosno).