Serce i charakter Avii poszły w parze z wynikiem

Serce i charakter Avii poszły w parze z wynikiem

Na czwarte miejsce w tabeli grupy IV III ligi wskoczyli zawodnicy Avii Świdnik, którzy w niedzielnym meczu rozgrywanym w ramach 10. kolejki pokonali na wyjeździe Wisłę Sandomierz 2:0. Dla żółto-niebieskich to piąte spotkanie z rzędu, w którym punktują. – Wywozimy cenne trzy punkty z bardzo trudnego terenu. Spodziewaliśmy się wymagającego meczu, tym bardziej że spotkania wyjazdowe dotychczas nam nie wychodziły. Przełamaliśmy się jednak ostatnio w Przeworsku (wygrana 1:0 nad Wólczanką Wólka Pełkińska – przyp. red) i mam nadzieję, że ten problem minął, ponieważ teraz ponownie zapunktowaliśmy. Zaprezentowaliśmy się nieźle i zagraliśmy konsekwentnie w obronie, a swoich szans szukaliśmy po kontratakach. Były momenty, że zamykaliśmy przeciwnika na jego połowie i staraliśmy się grać, choć boisko do końca się do tego nie nadawało. Najważniejsze jest zwycięstwo, które odnieśliśmy przy wąskiej kadrze, bo pojechaliśmy na to spotkanie w zaledwie piętnastu. To tylko pokazuje, że włożone serce i charakter w mecz przynoszą efekty – komentuje Łukasz Mierzejewski. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Avia Świdnik podejmie Jutrzenkę Giebułtów (5 października, 13:00). Natomiast Wisła Sandomierz zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ (5 października, 15:00).

Wisła Sandomierz – Avia Świdnik 0:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Białek 56′, Dominik Maluga 90+3′

Avia: Szelong – Kuliga, Mykytyn, Górka, Kukułowicz – Maluga, Wójcik (72′ Partyka), Ceglarz (72′ Kołodziej), Szpak (90′ Plesz), Prędota – Białek.

Żółte kartki: Dominik Franczak, Patryk Wilk, Tomasz Wojcinowicz – Roman Mykytyn
Czerwona kartka: Jakub Siedlecki 75′ (za faul)
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).

fot. Cezary Hince (archiwum)