Spokojne przygotowania Avii

W piętnastu spotkali się na pierwszym treningu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 piłkarze Avii Świdnik. W siódmej ekipie rundy jesiennej nie obędzie się bez zmian, jednak będą one kosmetyczne.

Na wtorkowych zajęciach zabrakło: Dariusza Partyki i Bartosza Szelonga, którzy dostali zgodę na testy w innym zespole (odpowiednio w Wisłoce Dębica i w Legionovi Legionowo), Romana Mykytyna (spędza święta na Ukrainie), Sebastiana Głaza (dołączy do zespołu w najbliższych dniach) i Mateusza Lusiusza. Kontrakt z dotychczasowym obrońcą Avii Świdnik nie został przedłużony. – Za nami już testy wydolnościowe, które pozwoliły nam zobaczyć, na jakim etapie pod tym kątem jesteśmy. Natomiast przed nami treningi siłowe w Fabryce Ogólnego Rozwoju w Lublinie pod okiem Mateusza Nowickiego i Pawła Wolińskiegomówi trener Łukasz Mierzejewski.

Wśród ćwiczących obecni są Paweł Uliczny (Chełmianka Chełm) oraz Krystian Mroczek (reprezentujący już barwy Avii w poprzednich latach, a ostatnio związany z IV-ligową Victorią Żmudź), którzy wkrótce mają podpisać kontrakty z żółto-niebieskimi. – Potrzebujemy jeszcze do rywalizacji zawodnika występującego na środku obrony. Prowadziliśmy rozmowy z jednym z takich piłkarzy, jednak nie udało nam się dojść do porozumienia – komentuje trener klubu ze Świdnika.

Pierwszy trening Avia Świdnik rozegra 18 stycznia z Polonią Warszawa.

fot. Avia Świdnik

0 0 votes
Article Rating