Sprawiedliwy remis świdniczan

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 15. kolejki grupy IV III ligi pomiędzy Avią Świdnik a Czarnymi Połaniec. Bramkę, która dała punkt żółto-niebieskim strzelił w 88. minucie meczu Mateusz Wołos.  – Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Stwarzaliśmy sobie mało sytuacji. Warto jednak wspomnieć o bardzo dobrej akcji Piotra Prędoty, który po dośrodkowaniu Daniela Koczona uderzył głową minimalnie nad poprzeczką. Bardzo podobną sytuację miał również Wojciech Białek. Przeciwnik za to wychodził z kontratakami, z czego trzy bardzo groźnie wyglądały. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza. Byliśmy agresywniejsi, szybsi i graliśmy w sposób bardziej zdecydowany. Niestety, po stałym fragmencie gry, w zamieszaniu podbramkowym i błędach w kryciu, straciliśmy bramkę. Zaczęliśmy gonić wynik i cały czas wierzyliśmy, że piłka wpadnie do siatki, co finalnie udało się. Remis w tym meczu jest jak najbardziej sprawiedliwy. Czujemy może malutki niedosyt, ale szanujemy punkt. Jest również duży plus po tym spotkaniu. Zazwyczaj, kiedy pierwsi traciliśmy bramkę, to już raczej nie wracaliśmy do gry. Tym razem byliśmy jednak mocno zdeterminowani, żeby to starcie wygrać – skomentował Tomasz Bednaruk.

Avia Świdnik – Czarni Połaniec 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Wołos 88′ – Filip Krępa 62′

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Drelich (75′ Wołos), Lusiusz – Głaz, Kołodziej, Koczon, Mroczek, Białek (84′ Szpak) – Prędota.

Żółte kartki dla Avii: Kacper Drelich, Mateusz Lusiusz
Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).