Trafienie Jakuba Syryjczyka na wagę remisu w Świdniku

Trafienie Jakuba Syryjczyka na wagę remisu w Świdniku

Do 89. minuty sobotniego meczu Avia Świdnik była bliska wygrania siódmego starcia w sezonie 2018/2019, bowiem prowadziła u siebie 1:0 z Podlasiem Biała Podlaska. Punkt w samej końcówce dla bialczan uratował Jakub Syryjczyk, który pokonał Adriana Wójcickiego. – Pierwsza połowa grana była pod nasze dyktando. Dobrze operowaliśmy piłką i stworzyliśmy sobie parę sytuacji z akcji oraz po stałych fragmentach gry, gdzie przykładowo Roman Mykytyn trafił w słupek. Bramkę zdobyliśmy po świetnej akcji całego zespołu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska od Krystiana Mroczka otrzymał Piotr Prędota i dołożył tylko nogę. W drugiej połowie dominowali goście, którzy rozkręcali się z minuty na minutę, ale nie wynikało z tego zbyt wiele sytuacji bramkowych. Nam z kolei nic nie wychodziło. Jeszcze przy stanie 1:0 w sytuacji sam na sam Krystian Mroczek minął bramkarza rywali i podał do Sebastiana Plesza, który lewą nogą strzelił tuż obok pustej bramki. Niestety później straciliśmy gola przez błąd w ustawieniu i mecz zakończył się remisem. Szanujemy punkt i skupiamy się na następnym rywalu – mówi Tomasz Bednaruk. – Cieszymy się z punktu zdobytego w meczu z dobrym rywalem na trudnym terenie. W pierwszej połowie gospodarze wygrywali po naszym błędzie, ale trzeba przyznać, że stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. W drugiej części spotkania drużyna Avii Świdnik cofnęła się i oddała nam inicjatywę, a my zaczęliśmy coraz śmielej atakować bramkę rywala. Na pewno byliśmy groźniejsi niż w pierwszej połowie. Przeciwnicy dobrze kontratakowali i mieli swoje sytuacje, żeby zamknąć ten mecz, ale udokumentowaliśmy swoją przewagę i strzeliliśmy wyrównującą bramkę – komentuje Przemysław Sałański.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:0)
Bramki: Piotr Prędota 28′ – Jakub Syryjczyk 89′

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Drelich, Lusiusz – Białek (77′ Plesz), Głaz, Kołodziej, Mroczek (89′ Strug), Koczon – Prędota.

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Mitura, Konaszewski (80′ Martynek), Chyła – Komar, Dmowski, (70′ Dmitruk) Nieścieruk (90′ Chmielewski), Czułowski, Łukanowski (46′ Syryjczyk) – Kruczyk (58′ Leśniak).

Żółta kartka: Konrad Kołodziej
Sędziował:
Piotr Burak (Zamość).

fot. Cezary Hince (archiwum)