Twarda gra w sparingu Orląt z Avią

Pięć bramek padło w środowym sparingu III-ligowców, w którym Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały Avię Świdnik. Podopieczni Rafała Borysiuka pokonali rywali 3:2, a sam szkoleniowiec w tym meczu przyglądał się kilku zawodnikom testowanym. Decyzje dotyczące części z nich zapadną po kolejnej grze kontrolnej. Natomiast coraz bliżej zamknięcia kadry jest Avia Świdnik, do której w najbliższym czasie ma dołączyć Eryk Ceglarz.

Rafał Borysiuk:

Za nami pierwszy sparing, w którym wystawiliśmy dwie równorzędne jedenastki. Obecnie trenujemy dwa razy dziennie, więc widać było po zawodnikach zmęczenie, ale zarówno my, jak i Avia Świdnik stwarzaliśmy sobie sytuacje. Tempo meczu było wysokie, a rzadko spotyka się, żeby już na początku przygotowań tak to wyglądało. Sam wynik nie jest na razie najważniejszy. Bardziej cieszy twarda gra z dobrym przeciwnikiem. Wybiegaliśmy to spotkanie i mamy po nim sporo pozytywnych wniosków do wyciągnięcia. Zawodnicy testowani? Pewne decyzje dotyczące ich przyszłości już zapadły. Wiadomo, że niektórym piłkarzom musiałem podziękować za grę, lecz część z nich zostaje z nami do kolejnego starcia. Do gry po kontuzji wrócił Artur Sułek i myślę, że mogę go traktować, jak nowe wzmocnienie, bo w poprzednim sezonie zagrał bardzo mało. Jeśli chodzi o Karola Buzuna, to daliśmy sobie jeszcze czas, ponieważ muszę zobaczyć go, jak prezentuje się po urazie. Priorytetem było dla nas znalezienie środkowego obrońcy i jesteśmy już po słowie z jednym z takich piłkarzy.

Łukasz Mierzejewski:

Za nami bardzo przydatny sparing, który pokazał nam, gdzie jeszcze mamy braki. Wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać, ale na tym etapie porażki uczą zdecydowanie więcej niż zwycięstwa. Bardziej zadowolony jestem z pierwszej połowy, która wyglądała lepiej w naszym wykonaniu. Nie wystąpił w niej żaden testowany piłkarz, więc taki osąd też nie może dziwić. W dalszym ciągu przyglądamy się różnym zawodnikom, lecz tych testów będzie już coraz mniej i powoli będziemy zamykać kadrę. Poszukuję jeszcze zawodników grających na środku pomocy i na lewej obronie. Jeśli jednak takich nie pozyskamy, to zastąpimy ich innymi piłkarzami.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Orlęta Radzyń Podlaski podejmą Olimpię Zambrów (20 lipca, 12:00). Natomiast Avia Świdnik zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska (20 lipca).

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 3:2 (0:1)
Bramki: zawodnik testowany 47′, Karol Kalita 56′, Michał Panufnik 59′ – Mateusz Ozimek 20′, zawodnik testowany 71′

Orlęta: (I połowa) Klebaniuk (20′ Stężała) – zawodnik testowany I, Kursa, Szymala, zawodnik testowany II – Gałązka, Sułek, zawodnik testowany III, Samociuk – zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V. (II połowa) Stężała – Rycaj, Panufnik, zawodnik testowany VI, Ciborowski – Ilczuk, zawodnik testowany VII, zawodnik testowany VIII, Kalita, zawodnik testowany IX, zawodnik testowany X oraz Bożym.

Avia: (I połowa) Piotrowski – Kuliga, Głaz, Lusiusz, Plesz – Maluga, Partyka, Wójcik, Ozimek – Prędota, Białek. (II połowa) Szelong – Maluga, Głaz, Lusiusz, zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Ceglarz – Szpak, Poleszak.