Wólczanka przerwała zwycięską serię Avii

W 7. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Avia Świdnik podejmowała Wólczankę Wólka Pełkińska. Żółto-niebiescy, którzy przystępowali do tej konfrontacji po trzech ligowych wygranych z rzędu, mocno rozpoczęli ten mecz. Świetne okazje do otworzenia wyniku mieli Dawid Niewęgłowski i Krystian Mroczek, jednak nie potrafili zamienić swoich szans na gole. Jeszcze przed przerwą to przyjezdni wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. W 33. minucie pierwszą bramkę dla ekipy z Podkarpacia zdobył Krzysztof Pietluch, a chwilę później przewagę gości powiększyło trafienie Kacpra Durdy. W drugiej połowie kolejne skuteczne uderzenie Durdy doprowadziło do rezultatu 3:0 na korzyść Wólczanki. Po godzinie gry pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Krystian Mroczek, jednak dziesięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla drużyny z Wólki Pełkińskiej, który wykorzystał Kamil Matofij. W 85. minucie rezultat spotkania na 2:4 ustaliła bramka Arkadiusza Górki. – Myślę, że w tym sezonie nie było jeszcze meczu, w którym stworzyliśmy sobie tyle sytuacji, lecz zabrakło nam skuteczności. Nie mogę mieć do drużyny pretensji o zaangażowanie lub kreowanie okazji, bo mieliśmy ich multum. Na pewno nasza reakcja po stracie piłki była trochę słabsza i Wólczanka to wykorzystała, dobrze kontrując. Musimy przeanalizować to starcie i wystrzegać się takich błędów. Gratuluję przeciwnikowi, który wykorzystał swoje sytuacje. Rywale strzelili praktycznie wszystko, to co mieli, ale takie mecze też się zdarzają – mówi szkoleniowiec Avii Łukasz Mierzejewski.

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów (5 września, 11:00).

Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:4 (0:2)
Bramki: Krystian Mroczek 60′, Arkadiusz Górka 85′ – Krzysztof Pietluch 33′, Kacper Durda 40′, 57′, Kamil Matofij 70′ (rzut karny)

Avia: Sobieszczyk (61′ Androsiuk) – Dobrzyński (61′ Ceglarz), Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski – Maluga (46′ Oziemczuk), Uliczny, Wójcik (46′ Drozd), B. Mroczek – K. Mroczek (73′ Górka), Białek.

Wólczanka: Bieniek – Wach (75′ Dusiło), Pawłowski, Wrona, Łazarz – Szczypek, Baran, Galara, Pietluch (68′ Matofij) – Durda (66′ Gul), Olejarka (66′ Bała).

Żółte kartki: Roman Mykytyn, Rafał Kursa, Krystian Mroczek – Dawid Wach, Patryk Łazarz, Wiktor Bieniek
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).