Avia do fazy play-off przystąpi z pierwszego miejsca w tabeli

Avia do fazy play-off przystąpi z pierwszego miejsca w tabeli

W miniony weekend siatkarze Avii Świdnik rozegrali dwa ligowe mecze. W obu nich żółto-niebiescy pokonali swoich rywali za trzy punkty, tracąc zaledwie jednego seta. – Jeśli chodzi o spotkanie z Błękitnymi Ropczyce, to można powiedzieć, że ono po prostu musiało się odbyć. W każdym razie po przerwie, jaką mieliśmy w ostatnim czasie, każdy przeciwnik jest dobry. Dwa pierwsze sety mieliśmy pod całkowitą kontrolą, a w trzeciej partii tradycyjnie rozprężyliśmy się, ale udało się wygrać za trzy punkty. Ważne, że była możliwość sprawdzenia wszystkich zawodników i rotacji w składzie. Natomiast w niedzielę zmierzyliśmy się z nieco bardziej wymagającym przeciwnikiem, a i nasza gra wyglądała lepiej. Sprawdziliśmy, jak to jest grać dwumecz, bo tak to będzie wyglądało w fazie play-off. Mamy jeszcze co poprawiać, ponieważ nie prezentujemy tego, czego byśmy chcieli, ale na pewno jest już nieźle. Do 29 lutego na pewno zdążymy przygotować się w pełni, aby walczyć o półfinały – podsumowuje Witold Chwastyniak.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce MKS Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Extrans Sędziszów Małopolski (1 lutego).

MKS Avia Świdnik –KS Błękitni Ropczyce 3:0 (25:14; 25:19; 25:22)

Avia: Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Jakub Guz, Artur Sługocki, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Marcin Kurek (libero), Dariusz Bonisławski (libero) oraz Paweł Rejowski, Bartłomiej Misztal, Tomasz Błądziński.


MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno 3:1 (25:19, 23:25, 25:14, 25:17)

Avia: Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Jakub Guz, Artur Sługocki, Tomasz Kusior, Rafał Obermeler, Marcin Kurek (libero), Dariusz Bonisławski (libero) oraz Paweł Rejowski, Bartłomiej Misztal, Tomasz Błądziński.

fot. MKS Avia Świdnik