Avia na awans jeszcze poczeka

Avia na awans jeszcze poczeka

Siatkarze Avii Świdnik w sezonie 2018/2019 nadal występowali będą na poziomie II ligi. W drugi weekend maja podopieczni Sławomira Czarneckiego brali udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi w Rybniku. W niedzielę świdniczanie stoczyli decydujący bój z ekipą z Jaworzna, po którym zeszli z parkietu pokonani. Z promocji do kolejnej fazy cieszą się zawodnicy TS Volley Rybnik i MCKiS Jaworzno. 

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Sławomir Czarnecki: Były to ciężkie zawody, które nie zakończyły się dla nas finalnym sukcesem. Przed tym turniejem nie byliśmy faworytem, ale postawiliśmy się rywalom. Dopiero niedzielny mecz przesądził o tym, że nie uzyskaliśmy promocji do turnieju finałowego. Jeśli chodzi o zmagania, to rozegraliśmy trzy różne spotkania. W piątek zaprezentowaliśmy się ze złej strony. W konfrontacji z gospodarzami zjadła nas trema. Widać było, że zawodnicy nie wytrzymali ciśnienia. Chłopaki za bardzo chcieli, a wiadomo, jak to wtedy wychodzi. Po porażce z zespołem z Rybnika udało nam się pozbierać. Wszyscy się wyluzowali, a to miało odzwierciedlenie na boisku. Bardzo dobrze zagraliśmy przeciwko naszemu lokalnemu rywalowi z Krosna. Gładko wygraliśmy z Karpatami, które okazały się najlepszą drużyną w naszej grupie po rundzie zasadniczej. Podbudowani wyszliśmy na niedzielne starcie, ale w nim przegraliśmy chyba sportowo. Graliśmy odważnie, mieliśmy swoje szanse, lecz po drodze coś nie wyszło. Możemy cieszyć się z tego, że do samego końca liczyliśmy się w walce o awans. Pod wieloma względami był to udany dla nas sezon. Końcówka pokazała, że byliśmy dobrze przygotowani. Rundę zasadniczą zakończyliśmy na trzeciej pozycji, a w play-offach okazaliśmy się lepsi od drużyn, które nas wcześniej wyprzedziły. Cele, które postawił przed nami zarząd, zrealizowaliśmy z nawiązką. Teraz przyjdzie czas na analizę dotyczącą tego, co można było zrobić lepiej. W przyszłym tygodniu pewnie będziemy rozmawiać w klubie o dalszej przyszłości mojej czy zawodników, ponieważ już trzeba zacząć myśleć o przyszłości. 

WYNIKI TURNIEJU PÓŁFINAŁOWEGO O I LIGĘ

TS Volley Rybnik – MKS Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)
MCKiS Jaworzno – Krosno Glass Karpaty Krosno 3:0 (25:14, 25:16, 25:10)

MKS Avia Świdnik – Krosno Glass Karpaty Krosno 3:0 (25:19, 25:13, 25:18)
TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

MKS Avia Świdnik – MCKiS Jaworzno 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 15:25)
TS Volley Rybnik – Krosno Glass Karpaty Krosno 3:2 (25:21, 20:25, 23:25, 25:22, 15:11)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU O I LIGĘ

1. TS Volley Rybnik
2. MCKiS Jaworzno
3. MKS Avia Świdnik
4. Krosno Glass Karpaty Krosno

SKŁAD MKS AVIA ŚWIDNIK

Marcin Kurek, Maciej Sajdak, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Bartłomiej Żywno, Wojciech Gajosz, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Michał Baranowski, Bartłomiej Misztal, Krzysztof Pigłowski, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero).