Avia rozstała się z siedmioma siatkarzami. Jest nowy przyjmujący

W mocno przebudowanym składzie do sezonu 2020/2021 przystąpią siatkarze Avii Świdnik. Żółto-niebiescy rozstali się z siedmioma zawodnikami, którzy wywalczyli awans na zaplecze PlusLigi.

W szeregach drużyny prowadzonej przez trenera Witolda Chwastyniaka zabraknie: Tomasza Błądzińskiego, Macieja Sajdaka, Dawida Wiczkowskiego, Bartłomieja Misztala, Pawła Rejowskiego, Tomasza Kusiora i Michała Baranowskiego.

Natomiast nowym siatkarzem, który zasilił MKS Avię Świdnik został przyjmujący Karol Rawiak, który ma 198 cm wzrostu i 340 cm zasięgu w ataku. 26-latek ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz trzy medale rozgrywek I-ligowych. W przeszłości grał w Metrze Warszawa, KPS-ie Siedlce, Ślepsku Suwałki, AZS-ie AGH Kraków, Stali Nysa i włoskim Biosi Indexa Sora. Poprzedni sezon Rawiak spędził w Lechii Tomaszów Mazowiecki. – Karol Rawiak jest czołowym zawodnikiem I ligi na swojej pozycji. To doświadczony i ambitny siatkarz, który nie tylko jest graczem ofensywnym, ale także dobrze przyjmującym. Grał w zespołach pierwszoligowych, walczących o najwyższe cele. Dobre warunki tego zawodnika, to nie jedyne argumenty, które zdecydowały o jego zakontraktowaniu, ale też fakt, że pasuje charakterem do zespołu i będzie dużym wzmocnieniem Avii. Bardzo liczymy na jego pomoc – mówi Witold Chwastyniak za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

fot. MKS Avia Świdnik