Avia z kompletem zwycięstw po I fazie play-off

Avia z kompletem zwycięstw po I fazie play-off

W sobotę i w niedzielę siatkarze Avii Świdnik rozpoczęli walkę w I rundzie fazy play-off. Żółto-niebiescy rywalizowali z ekipą z Krosna, którą pokonali dwukrotnie na swoim terenie. Najpierw 3:1, a następnie 3:2. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny mecz między tymi zespołami zaplanowano na 7 marca. – Nie ma co ukrywać, w sobotę graliśmy łatwiejszy dla nas mecz, aczkolwiek pod koniec spotkania trener rywali wprowadził na parkiet Michała Moniaka. Atakujący przeciwników rozszalał się na boisku i mieliśmy problem z zatrzymaniem go, zwłaszcza w niedzielę. Potem dołączyli do niego pozostali skrzydłowi, stąd te pięć setów. Na szczęście moi zawodnicy zebrali się i wygrali tie-breaka. Całe szczęście, bo w Krośnie na pewno czeka nas trudne starcie. Najważniejsze, że w ogólnej rywalizacji prowadzimy 2:0 i teraz chcemy, jak najszybciej ją zakończyć, aby skupić się na przygotowaniach do kolejnej fazy rozgrywek. W obu tych konfrontacjach w naszych szeregach zabrakło Artura Sługockiego, który spadł ze schodów i lekarze podejrzewają pęknięcie kości. W niedzielę nie zagrał także Marcin Kurek. Nasz przyjmujący ciągle narzeka na ból kolana i przez to nie mógł zaprezentować swoich możliwości w 100%. Tym bardziej cenimy te dwie wygrane, które odnieśliśmy, bo taki mieliśmy cel. Teraz w Krośnie musimy postawić kropkę nad i, choć wiemy, że łatwo nie będzie – podsumowuje trener Witold Chwastyniak.

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:19)

Avia: Jakub Guz, Marcin Kurek, Dawid Wiczkowski, Paweł Rejowski, Rafał Obermeler, Michał Baranowski, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Bartłomiej Żywno, Bartłomiej Misztal, Tomasz Błądziński.


MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno 3:2 (25:23, 17:25, 30:32, 25:15, 15:12)

Avia: Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Jakub Guz, Tomasz Błądziński, Tomasz Kusior, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Michał Baranowski.

fot. MKS Avia Świdnik